• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
سه شنبه 25 آذر 1399
کد مطلب : 118879
+
-

نقی 5میلیارد تومانی

شایعه دستمزد غیرمتعارف محسن تنابنده تکذیب نشده است

نقی 5میلیارد تومانی

فهیمه پناه آذر_روزنامه نگار

چند وقت پیش بود که تهیه‌کننده سریال «بچه مهندس» خبر از حذف بازیگر نقش اول این مجموعه داد. روزبه حصاری که نقش اول فصل گذشته سریال را بازی می‌کرد برای حضور در فصل چهارم نزدیک به ۵ میلیارد تومان دستمزد خواسته؛ دستمزدی که بنا به گفته سازندگان سریال، نامتعارف بوده و همین باعث قطع همکاری آنها با روزبه حصاری شد. روزبه حصاری ازجمله بازیگرانی است که با بازی در این سریال به شهرت رسیده و حالا این درخواست را داشته و البته با واکنش سریع و در نهایت حذفش از سریال مواجه شده است. حالا اگر به جای این بازیگر، یک بازیگر شناخته شده چنین درخواست و شرطی را برای حضور در یک سریال داشته باشد، باز هم تهیه‌کننده یا کارگردان چنین قاطعانه برخورد خواهند داشت و پیشنهاد را نامتعارف عنوان می‌کنند؟ درخواست‌های میلیاردی بازیگران در این دوران کم و البته غیرعادی نیست و این موضوع در جریان ساخت فصل هفتم پایتخت تکرار شده است. سریالی که به‌نظر می‌رسد اکثر مدیران سازمان تمایلی به ساخت ادامه سریال با توجه به حاشیه‌هایش ندارند. اما حمید شاه‌آبادی، معاون سیما مانند مرتضی میرباقری، مدیر پیشین سیما از ادامه ساختش دفاع کرده و حالا سازندگان سریال برای ساخت فصل هفتم به توافق رسیده‌اند. محسن تنابنده به‌عنوان سرپرست گروه نویسندگان و بازیگر اصلی این مجموعه، نقش کلیدی را در سریال پایتخت دارد. سریالی که ازجمله طولانی‌ترین سریال‌های فصلی تلویزیون بوده و تا‌کنون در ۶ فصل و در ایام نوروز روی آنتن رفته است. گفته می‌شود تنابنده نیز برای حضورش در پایتخت ۷ دستمزد ۵ میلیارد تومانی را پیشنهاد داده است. پیشنهادی که نه از سوی سازندگان سریال به‌عنوان درخواست غیرمتعارف عنوان شده و هنوز مخالفت یا تکذیبی به این رقم بیان نشده است.

بودجه‌ای که تأیید و تکذیب نمی‌شود
شنیده‌ها حکایت از این دارد که برآورد هزینه برای پایتخت هفت، ۳۰ میلیارد تومان اعلام شده؛ رقمی که تأیید و تکذیب نمی‌شود، اما به زعم برخی از مدیران سازمان وقتی پایتخت در جذب مخاطب موفق بوده ؛ بنابراین آورده‌ای داشته و برآورد بودجه‌اش با دیگر سریال‌های ناموفق برابر نخواهد بود. از دیگر شنیده‌ها رقم درخواستی تنابنده به‌عنوان نویسنده و بازیگر سریال است. رقمی نزدیک به ۵ میلیارد که مدیران سازمان ترجیح می‌دهند درباره این موضوع فعلا صحبتی نشود، اما روند تولید این سریال مانند سال‌های گذشته در دست شبکه بوده و اینکه تولید و پخش سریال رابطه مستقیم با بخش بازرگانی دارد، تکذیب شده است.

فصل 7 پایتخت چه داستانی دارد؟
باید دید سیروس مقدم قرار است ادامه فصل ششم را ابتدا ساخته و پخش کند یا که به‌طور کل هم و غم خود را برای تولید پایتخت ۷ می‌گذارد. فصل ششم در حالی به پایان رسید که با توجه به حواشی ایجاد شده، پایانه نیمه‌کاره‌ای داشت. با فوت خشایار الوند دیگر سناریست‌ها نیز در فصل ششم حضور نداشتند و آرش عباسی این بار با محسن تنابنده همکاری کرد. همکاری ای که شاید برای عباسی تجربه خوشایندی نباشد. او نیز اعلام کرده در فصل هفتم حضور ندارد. حالا قرار است تنابنده به تنهایی فیلمنامه‌ را بنویسد؟ در زمان پخش پایتخت ۶، عبدالعلی علی عسکری در نامه‌ای خطاب به مرتضی میرباقری، معاون سیمای وقت با اشاره به حواشی قسمت آخر مجموعه پایتخت 6تأکید کرد: لازم است بررسی شود که این اقدام حاصل اشتباه، بی‌توجهی و وادادگی است یا نتیجه عملیات مرموز و فتنه انگیز «ستون پنجم فرهنگی دشمن»؟! حالا مشخص نیست با این اتفاق، سیروس مقدم به همراه تنابنده قرار است چگونه این سریال را پیش ببرند؟

از حذف سارا و نیکا تا غیبت مهران احمدی
اولین اقدام سازندگان پایتخت ۷ حدف دو بازیگر نوجوان (سارا و نیکا) بود. دو بازیگری که از کودکی همراه این سریال بودند و حالا در وقت نوجوانی در صفحات شخصی خود مانند دیگر همسن‌های خود فیلم وعکس می‌گذارند. اما این دو بازیگر در یک ویدئو زنده اینستاگرامی از حذف شدن خودشان گفتند و اینکه دلیل حذف را نمی‌دانند؟!  با حذف این سریال هم مهران احمدی (بهبود) و بهرام افشاری(بهتاش) و نسرین نصرتی(فهیمه) از دیگر بازیگران سریال واکنش نشان دادند و واکنش احمدی به‌گونه‌ای بود که گویا خودش نیز در این فصل وجود ندارد.

مکث
پایتخت برای نوروز یا رمضان ۱۴۰۰

تمام این اتفاقات و روند تولید پایتخت ۷ در حالی است که شبکه اول برای نوروز ۱۴۰۰ پخش فصل سوم «نون. خ» را درنظر گرفته است. مهدی فرجی، تهیه‌کننده این سریال درباره زمان پخش به همشهری می‌گوید:« نون. خ قرار است نوروز ۱۴۰۰ برای شبکه یک آماده و پخش شود. هم‌اکنون گروه در حال تصویربرداری است و روند کار به خوبی پیش می‌رود.» فرجی در ادامه از وضعیت ساخت فصل هفتم پایتخت و پخش آن از شبکه یک در ایام نوروز اظهار بی‌خبری کرده و توضیح داد: «فصل سوم «نون.خ» سعید آقاخانی نوروز از شبکه یک پخش می‌شود.» با توجه به صحبت‌های فرجی به‌نظر می‌رسد پایتخت 7درصورت ساخت از شبکه3  روی آنتن برود و یا زمان نمایش آن رمضان ۱۴۰۰ باشد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید