• پنج شنبه 16 آذر 1402
  • الْخَمِيس 24 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 07
دو شنبه 5 آبان 1399
کد مطلب : 113979
+
-

سیدحسن‌خمینی در دیدار با شهردار‌ تهران در جماران:

خدمات‌رسانی به‌رغم مضیقه‌ها ستودنی است

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی: شهرداری باید تلاش کند تا فرهنگ صحیح زندگی در میان مردم جاری شود

شهر
خدمات‌رسانی به‌رغم مضیقه‌ها ستودنی است

شهرداری باید تلاش کند تا فرهنگ صحیح زندگی در میان مردم جاری شود و در این زمینه حرکت شهردار در ترویج «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» بسیار ستودنی است.
به گزارش همشهری، این مطلبی بود که حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در دیدار با پیروز حناچی اعلام کرد. او با بیان اینکه سنگین بودن سازمان اداری شهرداری بی‌شک مانع بزرگی پیش‌روی هر مدیریت مسئولی است، گفت: «در عین حال، باید ضمن حفظ حقوق تک‌تک کارمندان سازمان شهری را چالاک‌تر کرد.»
یادگار امام در دیدار با شهردار تهران و چند تن از معاونان او در جماران، افزود: «شهر با هسته‌ای به‌نام «محله» تعریف می‌شود و می‌توان در شهری به وسعت تهران هویت محله‌ها را باز آفرینی و در مناطق تازه‌ساز به پیدایش سلول‌های محلی اقدام کرد. شهروند بدون داشتن محله و همسایه‌ای که با یکدیگر هم‌درد باشند، صرفا جایی برای خوابیدن دارد و از همین رو، آنچه شهر را به محلی برای زندگی تبدیل می‌کند، هویت محلی هر شهر است.»
سیدحسن خمینی در این دیدار ضمن تقدیر از مدیران سابق شهرداری و ادوار مختلف شورای شهر، پیروز حناچی را از برترین کارشناسان مدیریت شهری در کشور دانست و خدمات انجام شده در دوره فعلی شهرداری را باوجود مضیقه‌های موجود، ستود.
او با تحسین رویکرد شهرداری در کیفی کردن خدمات شهری اظهار امیدواری کرد، این نگاه در مدیریت شهری ادامه یابد و شهرداری بتواند با خدمت‌رسانی منطقه‌محور رضایت‌مندی بیشتری را برای مردم فراهم آورد.
او در همین زمینه، با اشاره به رقم 0.9درصدی سهم دوچرخه در حمل‌ونقل شهری تهران، بر گسترش مسیرهای دوچرخه و پیاده‌رو در شهر تهران تأکید کرد.
یادگار امام گفت: «مردم باید خدمات را در زندگی خود احساس کنند و این مهم با بردن خدمت‌رسانی به مناطق کوچک و محله‌های شهر بهتر احساس می‌شود.» 
سیدحسن خمینی با اشاره به برخی آمار و اطلاعات ارائه‌شده در جلسه درخصوص ساخت مسکن و عوارض آن در شهر تهران، اضافه کرد: «اقدام خوب شورای شهر در ممانعت از فروش شهر به هر قیمت و چشم بستن بر درآمد‌های هنگفت آن بسیار ارزشمند است.»
در این دیدار، پیروز حناچی، شهردار تهران ضمن بیان گزارشی از خدمات شهرداری در حوزه هوشمندسازی شهر تهران، حمل‌ونقل شهری، مسکن و شهرسازی، فضای سبز و...، بر اولویت داشتن حرکت در جهت اجرای طرح تفصیلی تهران تأکید کرد. چند تن از معاونان شهردار نیز گزارش‌هایی را از اقدامات تخصصی انجام شده در این حوزه ارائه دادند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید