• چهار شنبه 6 مهر 1401
  • الأرْبِعَاء 2 ربیع الاول 1444
  • 2022 Sep 28
شنبه 18 فروردین 1397
کد مطلب : 10994
+
-

رهبر معظم انقلاب: مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطین مظلوم است

رهبری
رهبر معظم انقلاب: مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطین مظلوم است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تأکید بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در حمایت کامل از فلسطین و مجاهدان آن، علاج مسئله فلسطین را تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم غاصب و پشتیبانان آن دانستند و تأکید کردند: حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در متن نامه رهبر انقلاب اسلامی خطاب به اسماعیل هنیه آمده است:
نامه را با این کلام نورانی خداوند آغاز می‌کنم که گویی همین امروز خطاب به شما و ما نازل شده است: «وَ لا تَهِنُوا فِی ابتِغاءِ الْقَومِ اِنْ تَکونُوا تَأْلَمُونَ فَاِنَّهُمْ یأْلَمُونَ کما تَأْلَمُونَ وَ تَرْجُونَ مِنَ‌الله‌ِ ما لا یرجُونَ و کانَ‌الله عَلیماً حَکیماً» ‌ای علیماً بانتصارکم و غلبتکم علیهم باذن‌الله، و حکیماً فی نهیکم عن الوهن و التّوانی فی هذا الطریق.
در روزهایی که شدت یافتن ظلم و قساوت دشمن صهیونیست در غزه، دلبستگان به مسئله‌ فلسطین را غمگین و خشمگین ساخته، لازم می‌دانم بار دیگر بر مواضع همیشگی جمهوری اسلامی در این مسئله‌ مهم که در صدر مسائل امت اسلامی است، تأکید کنم. بی‌شک مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطین مظلوم و تنها نسخه‌ شفابخش جراحات وارد بر پیکر آن ملت شجاع و سرافراز است.
جنابعالی در نامه‌ محبت‌آمیز خود برخی از چالش‌های بزرگ امت اسلامی را مطرح کرده و به خیانت و نفاق برخی از کشورهای عرب این منطقه و نقشه‌های خباثت‌آمیز آنان در تبعیت از شیطان بزرگ (آمریکا) اشاره نموده و نیز از مجاهدان فلسطینی به‌عنوان مبارزان خط مقدم در برابر فشار و ظلم و جنایت دشمن یاد کرده‌اید. آنچه در این‌باره نوشته‌اید، حقیقت محض و مورد تأیید ماست. ما خود را موظف به حمایت از شما از هر نوع آن می‌دانیم.
این وظیفه‌ای دینی و نیز فریضه‌ای انسانی و فراتر از حوادث و تحولات سیاسی است و ان‌شاءالله همچون گذشته به این وظیفه عمل خواهیم کرد.
دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و جریانات اسلامی همگی مخاطب و موظف به این وظیفه‌ بزرگند. امروز بازگشت به عزت و اقتدار برای امت اسلامی منحصرا در گرو ایستادگی در برابر استکبار و نقشه‌های خباثت‌آمیز آن است و مسئله‌ فلسطین در رأس همه مسائل بین‌الملل اسلامی در مقابل استکبار است. حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملت ستم‌کشیده نمی‌کند. خیانت برخی سران عرب که اکنون به‌تدریج در حال آشکار شدن است نیز همین هدف را دنبال می‌کند. علاج این همه تقویت جناح مبارز و مقاوم در دنیای اسلام و تشدید مبارزه با رژیم غاصب و پشتیبانان آن است. ملت‌ها و به‌ویژه جوانان غیور در کشورهای اسلامی و عربی و نیز دولت‌هایی که نسبت به فلسطین احساس مسئولیت می‌کنند، باید این وظیفه بزرگ را کاملا جدی بگیرند و با مجاهدت حماسی و مدبرانه دشمن را مجبور به عقب‌نشینی به سمت نقطه زوال کنند.
از خداوند متعال کمک به شما و همه نیروهای مقاومت را خواستارم و نزدیک شدن روز پیروزی شما را که امری قطعی است مسألت می‌کنم.
 والسلام علیکم و رحمة‌الله
 سیدعلی خامنه‌ای
 ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
 ۱۷ رجب‌المرجب ۱۴۳۹

اسماعیل هنیه چندی قبل در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به ابعاد توطئه بزرگ استکبار علیه قدس و ملت فلسطین با هدف سرنگون ‌کردن غزه به‌عنوان قلعه مقاومت و پایان دادن به مبارزه علیه رژیم اشغالگر و عادی‌سازی روابط حکام وابسته منطقه با آن، از حمایت‌های ملت ایران و هدایت‌های رهبر انقلاب اسلامی از جنبش مقاومت قدردانی کرده و گفته بود: ما با شروع انتفاضه خروشان مردمی در داخل کرانه باختری و قدس به اذن خداوند توطئه طاغوتِ عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق در پایتخت‌های دور و نزدیک را در پایان دادن به مسئله فلسطین، خنثی خواهیم کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید