• جمعه 10 آذر 1402
  • الْجُمْعَة 18 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 01
سه شنبه 18 شهریور 1399
کد مطلب : 109552
+
-

صدور کیفرخواست در پرونده دکتر قاتل

دادسرا
صدور کیفرخواست در پرونده دکتر قاتل

 پرونده مردی که دکترای آی تی داشت و نوعروسش را 20روز قبل از مراسم عروسی به قتل رسانده بود با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده شد.
به گزارش همشهری، این حادثه نهم بهمن‌ماه پارسال رخ داد. آن روزوقتی آتش‌نشانان در جریان حادثه آتش‌سوزی آپارتمانی در غرب تهران قرار گرفتند، راهی آنجا شدند. آنها پس از مهار آتش با جسد زنی جوان در اتاق خواب مواجه شدند. بررسی‌ها حکایت داشت متوفی با مردی عقد کرده و 20روز بعد مراسم عروسیشان بوده است. تازه داماد می‌گفت زمان حادثه در پارکینگ بوده است تا اینکه از طریق همسایه‌ها متوجه آتش‌سوزی شده است. با وجود این قاضی دستور بازداشت داماد را صادر کرد تا اینکه او در بازجویی‌ها به قتل نوعروسش اقرار کرد.
وی گفت: 4سال قبل با همسرم در دانشگاه آشنا شدم. بعد از مدتی به خواستگاری‌اش رفتم و عقد کردیم اما از 3سال قبل اختلافاتمان شروع شد و این همه سال طول کشید تا زندگی مشترکمان را آغاز کنیم چون نامزد من هیچ وقت از داشته‌هایش لذت نمی‌برد. او خیلی پرتوقع بود و همیشه غر می‌زد.
وی درخصوص روز حادثه گفت: در تدارک مراسم عروسیمان بودیم. خانواده همسرم به شهرستان رفته بودند تا به بستگانشان کارت عروسی بدهند. روز حادثه من درخانه پدرزنم بودم و مثل همیشه با همسرم جرو بحثم شد. می‌گفت باید عروسی مجلل می‌گرفتی و از سالنی که برای مراسم رزرو کرده بودیم ناراضی بود. من هم عصبانی شدم و گفتم چرا همیشه ناراضی هستی؟ چرا همیشه حرف مردم برایت مهم است؟ برای خودت زندگی کن. این حرف‌ها را که زدم او بیشتر عصبی شد و بحث میان ما بالا گرفت. من هم سرگرم کار با کابل برق بودم که در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و با آن  جان همسرم را گرفتم. بعد که به‌خودم آمدم، دیدم او فوت شده است. هرگز قصد کشتن او را نداشتم و به‌شدت ترسیده بودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم صحنه‌سازی‌ کنم و خانه را به آتش بکشم تا لو نروم.
وی ادامه داد: مواد اشتعال‌زا در اتاق ریختم و کبریت را کشیدم. خودم هم به سرعت به پارکینگ رفتم تا وانمود کنم خانه بر اثر یک حادثه دچار آتش‌سوزی شده و من زمان مرگ نامزدم در پارکینگ بوده‌ام اما در نهایت دستم رو شد.
این متهم پس از اقرار به جنایت و بازسازی صحنه قتل با دستور قاضی مصطفی واحدی کشیک جنایی تهران روانه زندان شد. از سوی دیگر اولیای دم در دادسرا حاضر شدند و برای دامادشان درخواست قصاص کردند. به این ترتیب تحقیقات در این پرونده تکمیل و به صدور کیفرخواست منجر شد. در ادامه پرونده به دادگاه کیفری ارسال شد تا مرد تحصلیکرده به اتهام مباشرت در قتل عمدی نوعروسش پای میز محاکمه برود.

این خبر را به اشتراک بگذارید