• سه شنبه 11 آذر 1399
  • الثُّلاثَاء 15 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Dec 01
دو شنبه 25 شهریور 1398
کد مطلب : 78630
+
-

بچه‌های سرطانی از مدرسه جا نمی‌مانند

رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه یک اهواز: طرح آموزش دانش‌آموزان سرطانی در بیمارستان پارسال آزمایشی انجام شد اما امسال کاملا رسمی شده است

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز از تشکیل کلاس درس در بیمارستان شهید بقایی اهواز برای جبران عقب‌افتادگی تحصیلی دانش‌آموزان مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج خبر داد. «صادق نیسی‌ گمراوی» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای تعدادی از دانش‌آموزان مبتلا به سرطان و بیماری‌های صعب‌العلاج که از شهرستان‌ها و شهر اهواز برای درمان مراجعه می‌کنند، کلاس درس در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با توجه به این‌که دوره درمان طولانی است برای ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان، پر کردن زمان فراغت و جبران عقب‌افتادگی تحصیلی‌شان، از سال گذشته به صورت آزمایشی در بیمارستان شهید بقایی اهواز کلاس درس تشکیل شد. نیسی ‌گمراوی گفت: این طرح پیش از این به صورت غیررسمی اجرا می‌شد و امسال به رسمیت شناخته شده است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ادامه داد: با توجه به طولانی بودن دوره مداوای بیماران صعب‌العلاج، امسال آموزش و پرورش اهواز در نظر دارد در بیمارستان شهید بقایی فضایی به شکل مدرسه راه‌اندازی کند. ریاست بیمارستان هم با این طرح موافقت کرده و قول تامین فضای آموزشی را داده است. در نتیجه این فضای آموزشی رسما به یک مدرسه مانند دیگر مدارس تبدیل می‌شود.

نیسی ‌گمراوی با بیان این‌که این طرح شامل همه پایه‌های تحصیلی می‌شود، گفت: برخی از معلمان به صورت افتخاری به این دانش‌آموزان تدریس می‌کنند، اما برای جبران کمبود معلم در برخی دروس، آموزش و پرورش برنامه‌ای در نظر گرفته است که این دانش‌آموزان بتوانند مانند دانش‌آموزان دیگر درس خود را ادامه دهند.

این خبر را به اشتراک بگذارید