• سه شنبه 27 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 22 رجب 1441
  • 2020 Mar 17
یکشنبه 10 شهریور 1398
کد مطلب : 75942
+
-

باند زمین‌خواران متلاشی شد

خبر
باند زمین‌خواران متلاشی شد

فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باند شش‌نفره زمین‌خواری و جاعلان حرفه‌ای در این استان خبر داد.
به گزارش پلیس البرز، سردار «عباسعلی محمدیان» اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره پرونده از شعبه 22 بازپرسی دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم خاص کرج با عنوان تصرف عدوانی ملک مسکونی- تجاری در منطقه حصارک کرج توسط 2 نفر از اراذل و اوباش سابقه‌دار، دستگیری آنها در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.
 وی افزود: متهمان بعد از دستگیری در بازجویی‌ها اعتراف کردند ملک را از 2 نفر از آشنایان خود در قبال تحویل مقادیری اشیای آنتیک و قیمتی خریداری کرده‌اند.
فرمانده انتظامی البرز با بیان این‌که به دلیل اهمیت موضوع و اولویت مبارزه با جرایم اقتصادی، بررسی وضعیت مالکیت ملک و شناسایی هویت آخرین متصرفان یا مالکان ملک انجام و مشخص شد ملک متعلق به فردی است که در سال 85 فوت کرده و فرزندان مالک نیز در خارج از کشور سکونت دارند، اظهار کرد: پس از بررسی پرونده و استعلام‌های صورت‌گرفته با توجه به این‌که متهمان دستگیرشده مدعی بودند ملک را در قبال تحویل وسایل و لوازم یدکی خودرو و اشیای آنتیک و قیمتی به ارزش 20 میلیارد ریال و قرار پرداخت 30 میلیارد ریال وجه در زمان انتقال سند خریداری کرده‌اند، از آنجا که کارشناسان مسکن، ارزش ملک را بالغ بر 500 میلیارد ریال برآورد کردند، ظن ماموران به صوری بودن معامله به یقین تبدیل شد.

به گفته وی، متهمان در ابتدا قصد معرفی فروشنده یا فروشندگان جعلی را نداشتند که پس از احراز صوری بودن معامله ناگزیر به برملا کردن هویت متهمان اصلی شدند که در بررسی سوابق آنها مشخص شد هر دوی آنها از متهمان سابقه‌دار و دارای چندین سال محکومیت زندان هستند.
محمدیان ادامه داد: با بررسی‌های فنی مشخص شد که در زمان حاضر نیز آدرس مشخصی از این افراد وجود ندارد و در قرارهای خود با همدستان و خریداران بسیار حساب‌شده و با برنامه‌‌ریزی عمل می‌کنند، به طوری که ردی از خود به جا نگذاشته‌اند.
وی گفت: کارآگاهان با اقدامات پلیسی گسترده و بررسی جوانب کار یکی از متهمان را در منطقه 45 متری گلشهر کرج در حال بازدید از یک ملک مسکونی شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی البرز با بیان این‌که از این فرد تعداد زیادی مدارک جعلی، کپی اسناد و مدارک مربوط به ملک فوق به همراه یک‌سری مدارک مربوط به املاک ارزشی بلاصاحب به دست آمد، تصریح کرد: متهم دستگیرشده در ابتدا منکر اتهامات خود و خرید و فروش صوری ملک و جعل امضا شد، اما با توجه به کشف اسناد و مدارک و نیز اعترافات همدستانش، به جعل امضا و مدارک و تنظیم مبایعه‌نامه صوری به نام یکی از اقوامش که مردی مسن و در بستر بیماری است، به جرم خود اعتراف کرد.

وی ادامه داد: این متهم گفت که پس از جمع‌آوری کپی اسناد و مدارک و نمونه امضای مالک اصلی ملک، مبایعه‌نامه اولیه را به نام فامیلش ثبت کرده و سپس با مشارکت همدستش که از زندانیان فراری و دارای سابقه جعل و کلاهبرداری است و 2 نفر اراذل و اوباش دستگیرشده که ادعای مشارکت در ملک را داشتند، اقدام به سند‌سازی زمین مورد نظر که از مدت‌ها پیش آن را شناسایی کرده بودند برای اعضای باند کردند.
محمدیان گفت: با اقدامات پلیسی گسترده، متهم ردیف چهارم نیز دستگیر شد و با توجه به اهمیت موضوع و احتمال این‌که متهمان با سند‌سازی و تهیه اسناد جعلی اقدام به تصرف املاک بلاصاحب دیگر کرده‌اند تحقیقات تکمیلی از تمام اعضای باند انجام شد.
فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این‌که پس از تحقیقات محرز شد که متهمان با همین شیوه و شگرد قصد تصرف و تملک چند ملک با ارزش مالی زیاد را در کرج، شهرهای استان تهران و تهران بزرگ را داشته‌اند، همچنین در منطقه گلشهر کرج با تصرف 5 قطعه زمین به مساحت 22 هزار و 700 متر‌مربع و استقرار نگهبان و دیوارکشی اقدام به تهیه اسناد جعلی برای آنها کرده بودند، تصریح کرد: 2 نفر دیگر از متهمان که از جاعلان حرفه‌ای تحت تعقیب اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی البرز بودند، طی یک عملیات مشترک و ضربتی دستگیر شدند و در استعلام‌های صورت‌گرفته مشخص شد این افراد دارای 21 فقره پرونده در شعبات مختلف دادگاه و دادسراهای استان البرز به اتهام جعل و کلاهبرداری هستند.
وی عنوان کرد: با دستگیری اعضای این باند شش‌نفره 2 هزار متر‌مربع زمین و 6 مغازه به ارزش تقریبی 2 هزار میلیارد ریال رفع تصرف شد و متهمان تحویل مراجع قضایی شدند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید