• سه شنبه 7 بهمن 1399
  • الثُّلاثَاء 12 جمادی الثانی 1442
  • 2021 Jan 26
دو شنبه 28 مرداد 1398
کد مطلب : 73358
+
-

۳۲۰ تن عسل در قم تولید شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: سال گذشته بیش از ۳۲۰ تن عسل و ۸۰ کیلو ژل رویال در ۲۵ هزار کندوی فعال استان تولید شد.

«علی‌اصغر همت» در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: عسل تولید شده در قم از کیفیت بالایی برخوردار است و حمایت از توسعه این صنعت در همه بخش‌های استان، علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، سطح تولید این محصول را نیز افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که حمایت از زنبورداران استان در سطوح مختلف دنبال می‌شود افزود: در سال جاری پس از مشکل‌های به وجود آمده برای زنبوردار از جمله هجوم پروانه‌ها و ملخ‌ها،‌ شرایط جوی نامناسب در هفته‌های اخیر و به دنبال آن تغذیه نشدن کافی کلنی‌های زنبور در استان بحث تأمین و توزیع شکر مورد نیاز بهره‌برداران این صنعت در دستور کار قرار گرفت.

همت ادامه داد:‌ در این رابطه با همکاری سازمان صمت بیش از ۱۱۰ تن شکر با نرخ یارانه‌ای برای جبران کمبود منابع تغذیه‌ای و کاهش خسارت‌ها میان زنبورداران استان توزیع شد.

وی گفت:‌ همچنین شرکت تعاونی زنبورداران استان به سازمان صمت برای دریافت ۲۰۰ تن شکر معرفی شد که روند توزیع این میزان شکر که نقش مهمی در تأمین تغذیه مورد نیاز زنبورداران قمی دارد در حال انجام است. 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم بیان کرد:‌ شرکت تعاونی زنبورداران استان نهادی فعال است که با زیرمجموعه خود ارتباط مناسبی دارد و تاکنون اقدامات مطلوبی برای توسعه صنعت زنبورداری توسط این شرکت در سطح بخش‌های مختلف استان انجام‌شده است. بر اساس این گزارش، شرکت تعاونی زنبورداران استان با حدود ۵۰۰ عضو درزمینه آموزش،‌ تحقیق،‌ ترویج، توسعه،‌ تولید و پخش عمده محصولات طبیعی زنبورعسل و تأمین داروها،‌ مکمل‌ها و لوازم مورد نیاز صنعت زنبورداری در قم فعالیت می‌کند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید