• چهار شنبه 20 فروردین 1399
  • الأرْبِعَاء 14 شعبان 1441
  • 2020 Apr 08
شنبه 26 مرداد 1398
کد مطلب : 72657
+
-

حضور سرمایه‌گذاران در هشتگرد

طی روزهای اخیر ۳۲ قرارداد سرمایه‌گذاری به میزان ۳۵ هزار میلیارد ریال در این شهر منعقد شده است

خبر
حضور سرمایه‌گذاران در هشتگرد

شهر جدید هشتگرد البرز در آستانه تکمیل مسکن مهر و راه‌اندازی خط قطار شهری این روزها با ورود پرپیمانه سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف مواجه شده است.
به گزارش ایرنا، این شهر که اکنون حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد در ماه‌های آینده با اسکان مردم در واحدهای مسکن مهر و انبوه‌سازی، روند فزاینده جمعیتی خواهد داشت، ضمن آن‌که راه‌اندازی خط قطار شهری کرج- شهر جدید هشتگرد در اواخر شهریور امسال این امکان را به وجود می‌آورد تا سیل جمعیت به سمت این شهر سرازیر شود.
با این حال سرمایه‌گذاران نیز برای مشارکت در طرح‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی درمانی، آموزشی و... از یکدیگر سبقت می‌گیرند، به گونه‌ای که طی روزهای اخیر ۳۲ قرارداد سرمایه‌گذاری با حجم ۳۵ هزار میلیارد ریال در این شهر منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد عنوان کرد: این حجم از سرمایه‌گذاری در شهر جدید هشتگرد به منظور ساخت مراکز محله‌ای، مدرسه، فضای ورزشی، طرح ملی مسکن، فضای سبز، پارک و... تامین شده که بیانگر فراهم شدن بستر و زمینه سرمایه‌گذاری در ابعاد مختلف این شهر است.
«داود صفدری» گفت: شرکت عمران طبق قانون و مقررات تنها موظف به در اختیار گذاشتن زمین به دستگاه‌های متولی برای ساخت مدرسه، درمانگاه و... است، ضمن آن‌که ساخت ۲۰ مدرسه از محل منابع داخلی در دستور کار دارد.
 این مسئول بیان کرد: با وجود اقدامات مناسب صورت‌گرفته برای احداث مدرسه، درمانگاه و کلانتری در شهر جدید هشتگرد، کمبود نیروی انسانی برای فعالیت در این مراکز مشکلاتی ایجاد کرده است.

صفدری به برنامه‌های عمرانی پیش روی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته دولت برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار داریم که آغاز عملیات اجرایی آبیاری جنگل حاشیه اتوبان کرج- قزوین، افتتاح ۲ هزار واحد مسکن مهر، یک مدرسه ۱۲کلاسه، ۲ مسجد، حفاری چاه آب برای تامین آب مصرفی گلخانه‌ها و ۱۱ واحد تجاری از جمله طرح‌های گشایشی این هفته است.
رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در خصوص اجرای شبکه آبیاری جنگل حاشیه اتوبان کرج- قزوین با استفاده از سیستم پساب تصفیه‌خانه فاضلاب بیان کرد: در ماه‌های گذشته بخشی از این جنگل به علت عدم آبیاری خشک شد که شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با اختصاص اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال این جنگل را زیر پوشش آبیاری نوین قرار می‌دهد.
وی اظهار کرد: فاز اول این پروژه با تأسیسات هیدرومکانیکال و الکترومکانیکال برای ۳۰ هکتار از مساحت ۹۶ هکتاری جنگل در حال تکمیل شدن است و هفته دولت وارد مدار خواهد شد، ضمن آن‌که مابقی تا آخر شهریور اجرایی می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید