• سه شنبه 6 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 1 رجب 1441
  • 2020 Feb 25
چهار شنبه 16 مرداد 1398
کد مطلب : 71086
+
-

جریان پاییزی  زاینده‌رود در انتظار تصمیم‌گیری

از میان خبرها
جریان پاییزی  زاینده‌رود در انتظار تصمیم‌گیری

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: میزان آب پشت سد زاینده‌رود در حال حاضر ۷۶۴ میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته، اما نسبت به میانگین درازمدت با کاهش روبه‌رو بوده است.
«حسن ساسانی» در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت فعلی رودخانه و سد زاینده‌رود اظهار کرد: در حال حاضر میزان آب ورودی به مخزن سد زاینده‌رود 48 متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی نیز 92 متر مکعب بر ثانیه است.

وی افزود: میزان آب پشت سد زاینده‌رود در حال حاضر 764 میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته، اما نسبت به میانگین درازمدت با کاهش روبه‌رو بوده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: آب جاری در رودخانه زاینده‌رود مربوط به نوبت دوم کشت تابستانه کشاورزان است و آبی که در نوبت سوم و به مدت 20 روز رهاسازی می‌شود نیز تا نیمه دوم شهریورماه در رودخانه تداوم دارد.
وی در پاسخ به این‌که چه زمانی تکلیف جاری بودن آب در زاینده‌رود در پاییز امسال مشخص می‌شود، گفت: هنوز در این خصوص تصمیم‌گیری نشده و باید ببینیم در پایان شهریورماه حجم آب پشت سد به چه میزان خواهد بود تا در جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود در این‌باره تصمیم‌گیری شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید