• پنج شنبه 10 مهر 1399
  • الْخَمِيس 13 صفر 1442
  • 2020 Oct 01
چهار شنبه 25 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 56022
+
-

دوست داریم دایی سرمربی شود

دوست داریم دایی سرمربی شود

محمد زارعی

سردار آزمون، مهاجم ملی‌پوش تیم زنیت روسیه بدون شک هم‌اکنون موفق‌ترین لژیونر کشورمان است. او همراه با تیمش چند هفته زودتر از پایان فصل عنوان قهرمانی لیگ روسیه را به دست آورد و با وجود اینکه شانس رسیدن به آقای گلی روسیه را دارد به‌دلیل خستگی این هفته در بازی با روستوف استراحت خواهد کرد. جالب‌ترین حرف‌های سردار در گفت‌وگوی اختصاصی با همشهری را بخوانید.
 از قهرمانی زنیت در لیگ روسیه شروع کنیم که درخشش خودت هم نقش تعیین‌کننده‌ای در کسب این عنوان داشت. از کسب این افتخار بگو.
خدا را شکر که به این قهرمانی رسیدم. یکی از آرزوهایم این بود که در لیگ روسیه قهرمان شوم. البته رسیدن به این هدف خیلی سخت بود اما الحمدلله برایم اتفاق افتاد. امیدوارم سال‌های آینده بتوانم باز این قهرمانی را تکرار کنم.
  مطمئنا کسب این قهرمانی کار دشواری بود اما از آن مهم‌تر درخشش فردی خودت در ترکیب زنیت بود. خیلی زود در ترکیب تیم جدیدت جا افتادی. نظر خودت در این‌باره چیست؟
خدا را شکر. اگر یک درصد هم توانسته باشم به تیم کمک کنم وظیفه‌ام بوده است. این قهرمانی خیلی شیرین بود و صددرصد در یادم می‌ماند. زمانی که من به تیم زنیت آمدم قصدم قهرمان شدن در لیگ روسیه بود و خوشحالم این اتفاق افتاد.
  بعد از کسب قهرمانی لابد حالا به کسب عنوان آقای گلی فکر می‌کنی، اینطور نیست؟
من حدود یک‌سال‌ونیم است که استراحت نداشته‌ام و در بازی این هفته با روستوف استراحت می‌کنم. ان‌شاءالله بازی آخر بازی می‌کنم اما مقابل روستوف نیستم.
 پس با این حساب کار تو برای کسب آقای گلی سخت خواهد شد. 
از لحاظ ریکاوری و استراحتی که یک فوتبالیست حرفه‌ای باید داشته باشد واقعا در شرایط بدی هستم و نیاز به استراحت دارم. کسب آقای گلی هم مهم است ولی هنوز مشخص نیست چه‌کسی آقای گل می‌شود. البته که من هم این عنوان را دوست دارم اما فعلا نمی‌توانم با مصدومیت بازی کنم، چراکه باید یک مقدار به زانویم استراحت بدهم.
  بعد از جام‌جهانی و انتقاداتی که علیه تو مطرح شد، به دوستانت گفته بودی تمام تلاشم را می‌کنم یکی از بهترین فصل‌های فوتبالم را رقم بزنم که در عمل هم این اتفاق افتاد. چطور به این سطح از آمادگی و موفقیت رسیدی؟
همه تمرکزم را گذاشتم روی فوتبالم و خدا را شکر نتیجه‌اش را هم گرفتم. اما این تمام کار من نیست. ان‌شاءالله می‌خواهم سال آینده در چمپیونزلیگ یکی از بهترین‌ها باشم.
 یعنی مهم‌ترین برنامه‌ات برای فصل بعد لیگ قهرمانان است؟
بله.
 با توجه به درخششی که در تیم زنیت داشتی و عنوان قهرمانی را همراه این تیم به‌دست آوردی، به‌نظرت وقتش نیست به یک لیگ معتبرتر اروپایی بروی؟
باید ببینیم چه قسمت می‌شود. من فعلا از بازی در زنیت خوشحالم و واقعا خدا را شکر می‌کنم که در این تیم هستم. زنیت جزو بهترین‌های اروپاست. من هم راضی‌ام و فعلا تمام تمرکزم اینجاست.
 با 24سال سن هم‌اکنون یکی از 5گلزن برتر تاریخ تیم ملی هستی و در سال‌های آینده این فرصت را داری که این رکورد را بهبود ببخشی. این هم جزو اهدافت هست؟
من واقعا هر کاری از دستم بربیاید برای تیم ملی انجام می‌دهم و می‌خواهم مردم را خوشحال کنم. همه‌‌چیز دست خودم است و آدم با تلاش کردن به همه‌‌چیز می‌رسد.
 کارلوس کی‌روش هم بعد از 8سال کار با تیم ملی جدا شد. به‌عنوان کسی که سال‌ها زیرنظر این مربی کار کردی نظرت درباره عملکرد او چیست؟
آقای کی‌روش کاری کرد کارستان. او خیلی به پیشرفت فوتبال ایران کمک کرد. من یادم نمی‌آید تیم ملی ایران به این راحتی توانسته باشد به جام‌جهانی صعود کند. او بازیکنان جوان و باتجربه‌ای را به تیم ملی آورد که می‌توانند 10سال تیم ملی را بیمه کنند. امیدوارم یک روزی برسد که هر مربی چه خوب چه بد وقتی به تیم ملی کشورمان کمک کرده است در زمان جدایی با بی‌منتی و با بی‌احترامی از ایران بدرقه‌اش نکنند بلکه با کمال احترام این کار را انجام دهند. با این کار فرهنگ خوبی را که داریم بهتر به نمایش می‌گذاریم.
چندی قبل با علی دایی در مورد تو صحبت می‌کردیم. تأکید داشت تو می‌توانی به پیشرفتی که داری ادامه دهی و به جاهای بالاتری برسی. خودت هم تأکید داشتی دوست داری او سرمربی تیم ملی شود. بد نیست خودت بیشتر در این ارتباط توضیح دهی.
بله. نه‌تنها من بلکه بیشتر بازیکنان تیم ملی که با آنها صحبت می‌کردم دوست داشتند علی دایی سرمربی تیم ملی شود. با این حال این فدراسیون فوتبال است که تصمیم می‌گیرد چه‌کسی سرمربی تیم ملی شود. اما چون علی دایی مدیریت خیلی قوی دارد و اسم‌ورسم‌دار است، خیلی بیشتر می‌تواند به تیم ملی کمک کند تا کسی که تیم ملی ایران را هنوز نمی‌شناسد. برای همین من می‌گویم دوست دارم علی دایی سرمربی تیم ملی شود.
 اما گویا فدراسیون فوتبال مذاکرات نهایی را با ویلموتس انجام داده است تا سرمربی تیم ملی شود. از این موضوع خبر داری؟
نه. امیدوارم هر کدام که خوب‌ است را بیاورند تا به تیم ملی کمک کند.
  به‌نظر تو علت اینکه ما نتوانستیم در جام ملت‌ها از سد ژاپن بگذریم چه بود؟
من کارشناس نیستم که بگویم چه‌کسی خوب بود و چه‌کسی خوب نبود. این را کارشناسان باید توضیح دهند. ولی به‌نظر من ما خودمان اشتباه کردیم. متأسفانه یک لحظه غفلت باعث شد گل بخوریم. ما باید خودمان بازی را ادامه می‌دادیم. نباید به داور کاری داشته باشیم. باید تا دقیقه آخر با تمرکز کامل بازی‌مان را می‌کردیم که این اتفاق نیفتاد. امیدوارم این اتفاق درس بزرگی شده باشد و بازیکنان تیم ملی که اکثر آنها جوان هستند در آینده باتجربه‌تر عمل کنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.
 به‌عنوان سؤال آخر؛ آیا هنوز با کی‌روش ارتباط داری؟
بله، کم و بیش با او صحبت می‌کنم.

این خبر را به اشتراک بگذارید