• دو شنبه 13 مرداد 1399
  • الإثْنَيْن 13 ذی الحجه 1441
  • 2020 Aug 03
یکشنبه 28 بهمن 1397
کد مطلب : 47978
+
-

پوست موز زیر پای چپ

پوست موز زیر پای چپ

شکست‌دادن تراکتورسازی در تبریز، می‌توانست از استقلال یک مدعی واقعی برای قهرمانی لیگ برتر بسازد اما آبی‌ها این مسابقه را بدون امتیاز ترک کردند و بعد از مدت‌ها طعم شکست در لیگ را چشیدند. کلین‌شیت‌های متوالی سیدمهدی رحمتی، در ورزشگاه یادگار امام ادامه پیدا نکرد و ضربه دژاگه، سومین شکست فصل استقلال را رقم زد. آنها در صورت بردن تراکتورسازی، با یک بازی کمتر در رده‌ای بالاتر از این حریف قرار می‌گرفتند اما حالا حتی در صورت پیروزی در دیدار معوقه با ذوب‌آهن، 2 امتیاز کمتر از این تیم و 7 امتیاز کمتر از سپاهان صدرنشین خواهند داشت. جبران این فاصله کار چندان ساده‌ای به‌نظر نمی‌رسد. استقلال شفر اواخر نیم‌فصل اول، از بحران فاصله گرفت و نتایج خوبی به دست آورد اما ظاهرا مشکل این تیم در مواجهه با تیم‌های بزرگ‌تر، هنوز برطرف نشده است. آبی‌ها این فصل در جدال‌های دشوار با تیم‌های اسم و رسم‌دار لیگ، نتایج ناامیدکننده‌ای را پشت‌سر گذاشته‌اند. این تیم تا امروز در 8مسابقه با تیم‌های نیمه بالای جدول، تنها یک‌بار برنده شده و به جز این بازی، در هیچ جدال دیگری گل نزده است.
روبه‌رو شدن با تراکتورسازی در هفته سوم لیگ برتر هجدهم، نخستین بازی بزرگ این فصل شفر و پسرها بود. این تیم با درخشش مرتضی تبریزی و به کمک یک نمایش منسجم و درخشان، 3بار دروازه تراکتورسازی را باز کرد و تیم توشاک را به مرز نابودی کشاند. تنها یک هفته بعد اما آنها در مقابل پارس‌جنوبی جم که حالا تیم هفتم جدول رده‌بندی به شمار می‌رود، زانو زدند و مسابقه را در زمین این تیم واگذار کردند. نبرد خانگی آبی‌ها با فولاد در هفته پنجم نیز پایانی به جز تساوی بدون گل نداشت. استقلال یک طرفِ داربی سوت و کور و بدون موقعیت لیگ هجدهم بود و چند هفته بعد در ورزشگاه آزادی، با تک گل استنلی کی‌روش نتیجه را به سپاهان اصفهان واگذار کرد. حتی ماشین‌سازی‌ که حالا در نیمه بالای جدول دیده می‌شود، توانست استقلال را متوقف کند و در تبریز با یک تساوی بدون گل از این تیم امتیاز بگیرد. تساوی بدون گل با پدیده و شکست در مقابل تراکتورسازی در تبریز، نتایج دیگر مرد آلمانی در مصاف با تیم‌های نیمه بالای جدول هستند؛ تیمی که ظاهرا با خودش عهد کرده که در مصاف با تیم‌های قدرتمند، نه گل بزند و نه به پیروزی دست پیدا کند.
سر الکس فرگوسن در سال‌های هدایت منچستریونایتد عقیده داشت که تیم‌ها برای بردن لیگ، باید به جای تمرکز روی بازی‌های بزرگ، رقبای کوچک‌تر را شکست بدهند و همه امتیازهای دیدارهای ساده‌تر را  از آن خودشان کنند. تیم فرگی اما در هر فصل بدون استثنا چند حریف پرستاره و قدرتمند را نیز شکست می‌داد؛ اتفاقی که در این فصل تنها یک‌بار برای تیم وینفرد شفر رخ داده است. استقلال برای تبدیل شدن به یک تیم مدعی، باید ثابت کند که توانایی برنده‌شدن در بازی‌های سخت‌ را هم دارد. این تیم فصل گذشته با شفر پرسپولیس را شکست داد، سپاهان را دبل کرد و در برابر تراکتورسازی نیز شکست نخورد. آنها باید ثابت کنند که یک تیم «معمولی» نیستند و تنها راه اثبات این فرضیه، برنده شدن در دیدارهای «غیرمعمولی» است. استقلال هنوز نباید از رسیدن به کورس قهرمانی ناامید باشد اما برای قرار گرفتن در چنین جایگاهی، این تیم باید به طلسم ناکامی در مقابل تیم‌های نیمه بالای جدول پایان بدهد. آنها این هفته با پارس‌جنوبی جم روبه‌رو می‌شوند. مسابقه با شاگردان مهدی تارتار، فرصت خوبی برای عبور استقلال از بحران بازی‌های بزرگ خواهد بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید