• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
چهار شنبه 21 شهریور 1397
کد مطلب : 30359
+
-

ترامپ از کاخ سفید به روی کاغذ می‌آید

کتاب «وحشت ترامپ در کاخ سفید» نوشته باب وودوارد با ترجمه علی سلامی توسط انتشارات مهراندیش منتشر می‌شود.


به گزارش همشهری، این کتاب رازهای ناگفته‌ای را در مورد دولت ترامپ آشکار می‌کند. وودوارد به نقل از مقامات و مشاوران ارشد کاخ سفید می‌نویسد که آنها به‌ نوعی مقاومت خاموش در برابر تصمیمات آنی و مخرب ترامپ نشان می‌دهند و گاهی اسناد مهمی را از او پنهان می‌کنند. این افراد، کاخ‌سفید ترامپ را یک دیوانه‌خانه و خود ترامپ را یک «ابله» و «دروغگو» معرفی می‌کنند. «وحشت ترامپ در کاخِ سفید» نگاهی ترسناک به داخل کاخ سفید ترامپ می‌اندازد. وودوارد شرحی واقع‌بینانه و مستند از دولت ترامپ ارائه می‌دهد و برای نخستین‌بار واقعیت‌هایی را بیان می‌کند که تاکنون در هیچ‌جا مطرح نشده است. یکی از این موارد نقشه ترور بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است.
 این کتاب که به گفته منتقدان همچون بختکی بر کاخ سفید ترامپ سایه افکنده، براساس صدها ساعت مصاحبه و همچنین اسناد دولتی تهیه شده است. وودوارد به نقل از راینس پریبِس، رئیس سابق ستاد کاخ سفید، در مورد وضعیت دولت ترامپ می‌نویسد: «وقتی یک مار، موش، شاهین، خرگوش، کوسه و فُک را در باغ‌ وحشی بدون دیوار می‌اندازید، اوضاع افتضاح می‌شود. این وضعیتِ کاخ سفید است.» 
باب وودوارد (متولد 1943) نویسنده و خبرنگار ـ پژوهشگر آمریکایی ا‌ست که به‌خاطر تهیه گزارش رسوایی واترگیت با همکاری کارل بِرنْستین معروف است که منجر به استیضاح و استعفای ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور آمریکا شد. این تحقیق برای وودوارد جایزه پولیتزر را در سال1973 به ارمغان آورد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید