• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
دو شنبه 27 آذر 1396
کد مطلب : 1401
+
-

خبر | مجلس پیگیر اطلاع‌رسانی خلاف واقع رئیس سازمان غذا و دارو

خبر | مجلس پیگیر اطلاع‌رسانی خلاف واقع رئیس سازمان غذا و دارو

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، ادعای رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر پرداخت ۳۰درصد از مطالبات شرکت‌های دارویی را خلاف واقع دانست. همایون هاشمی گفت: در جلسه‌ای که با صاحبان صنعت دارو و غذا و تجهیزات پزشکی داشتیم، آماری ارائه دادند که خلاف ادعای رئیس سازمان غذا و دارو بود. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بعد از پیگیری‌های مکرری که از سوی کمیسیون بهداشت و درمان و فراکسیون غذا و دارو صورت گرفت، قرار شد بودجه‌ای به بخش غذا و دارو و تجهیزات پزشکی تزریق شود، چرا که میزان مطالبات آنها بیش از نصف کل گردش ارزش مالی حوزه دارو و غذا بود که این امر نگران‌کننده است و چنانچه این روند تداوم یابد، این صنعت با تأثیرگذاری فراوان و سابقه خوبی که دارد، زمین خواهد خورد.

هاشمی با بیان اینکه رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای تأمین منابع مالی مورد نیاز حوزه غذا و دارو پای کار آمده و قول داده که این پول تزریق شود، تصریح کرد: به‌رغم اینکه سازمان مدیریت بودجه‌ای را به این بخش اختصاص داده بود، اما ظاهرا این میزان اعتبارات وزارت بهداشت در بخش‌های دیگری اعم از تأمین حقوق، مزایا و کارانه و احتمالا بخشی نیز در حوزه عمرانی هزینه شده و در کل دست بخش غذا و دارو و تجهیزات پزشکی را نگرفته و این موضوعی است که مسئولان این حوزه نیز بر آن اذعان کرده‌اند.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی خلاف واقع رئیس سازمان غذا و دارو در یکی از بخش‌های خبری رسانه ملی، موجی از اعتراض در بین مسئولان غیردولتی این حوزه را به همراه داشته است، چراکه وی اعلام کرده بیش از ۳۰درصد مطالبات این بخش را پرداخت کرده‌اند که اسناد و مدارک موجود خلاف این امر را نشان می‌دهد و این بدترین نوع اظهارنظر مسئولان امر است که آمارهای خلاف واقع را اعلام می‌کنند.

هاشمی با یادآوری اینکه بررسی این موضوع را در دستور کار فراکسیون غذا و داروی مجلس قرار داده و به‌طورجدی پیگیری خواهم کرد، تأکید کرد: اسناد و مدارکی دارم که نشان می‌دهد ممکن است بودجه اختصاص‌یافته به حوزه غذا و دارو به دانشگاه‌ها داده شده، اما بین بخش‌های مختلف فعال در این حوزه توزیع نشده باشد، چراکه مطالبات این بخش از 2‌ماه قبل بیشتر شده که نشان می‌دهد، هیچ مبلغی به صاحبان این صنعت پرداخت نشده است.(خانه ملت)

این خبر را به اشتراک بگذارید