• پنج شنبه 8 آبان 1399
  • الْخَمِيس 12 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 29
یکشنبه 27 مهر 1399
کد مطلب : 113336
+
-

گفت‌وگو با مدیر مدرسه استارت‌آپی منطقه 10

500 در بطری بده، رایگان آموزش ببین!

500 در بطری بده، رایگان آموزش ببین!

تقریباً از خرداد ماه گذشته بود که برای توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی و همچنین کارآفرینی و استفاده از ایده‌های بکر و نو، نخستین مرکز استارت‌آپی محیط‌زیست از سوی هلدینگ دانش بنیان ذوق با مشارکت شهرداری منطقه 10 راه‌اندازی شد.
این مجموعه به گفته مدیرعامل آن با هدف گسترش فعالیت استارت‌آپ‌های فعال در زمینه محیط‌زیست و کشاورزی و پسماند، استفاده از ایده‌های ناب برای بهبود فضاهای سبز شهری، مدیریت پسماند و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی و... تأسیس شد. به گفته «محمدمهدی ذوالفقاری» با برنامه‌ریزی و تمهیدات انجام‌شده بر اساس نیازسنجی‌ها، اپلیکیشن زیست‌آموز برای استعدادیابی، ایده‌پردازی، مشاوره و تهیه مدل‌های اولیه طراحی شده تا با صنعتی‌سازی ایده‌ها گام‌های مؤثری برای استفاده از انرژی‌های نو و کسب‌وکارهای استارت‌آپی سبز برداشته شود. ذوالفقاری درباره فعالیت مدرسه استارت‌آپی محیط‌زیست توضیح می‌دهد:
«طرح‌هایی مانند «زیست‌آموز» که در آن با تحویل 500 عدد در بطری آب یک دوره آموزشی رایگان برای فرد در نظر گرفته می‌شود، مسابقه‌های استارت‌آپی در زمینه محیط‌زیست و پسماند در منطقه، جذب استارت‌آپ‌های فعال محیط‌زیستی، جذب صاحبان ایده در بخش محیط‌زیست و تبدیل این ایده‌ها به استارت‌آپ اجرا شده است.»او در بخش دیگر صحبت‌هایش از اجرای کاشت گیاه در بتن برای ایجاد فضای سبز در بزرگراه‌ها، کناره‌های جدول و پیاده‌راه‌ها با استفاده از تکنولوژی در فضاها و نماهای شهری یاد می‌کند. مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ذوق درپایان می‌گوید: «اهمیت دادن به جنبه‌های زیست‌محیطی در ارائه خدمات، بهبود روش‌ها، استفاده بهینه از منابع طبیعی، حفاظت از محیط‌زیست و استفاده از ایده‌های شهروندان، دانشگاهیان و افراد متخصص در حوزه محیط‌زیست از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مرکز بوده است.»

این خبر را به اشتراک بگذارید