• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
یکشنبه 15 تیر 1399
کد مطلب : 104046
+
-

با شما، برای شما


قرار است بنویسید... کوتاه اما بنویسید... ساده، روان، راحت... از خیلی پیش از اینها بنا داشتیم فضایی را فراهم کنیم تا صحبت‌ها، دیدگاه‌ها، ایده‌ها، انتقادها، اعتراض‌ها و پیشنهادهای شما بی‌واسطه به صفحه ما راه پیدا کند. در حقیقت هدف اصلی ما تدارک یک صفحه بود (و البته هنوز هم هست) اما ترجیح دادیم که آرام آرام و ستون به ستون پیش برویم و قدم‌هایمان را هر روز محکم‌تر کنیم و بعد پنجره‌ای بزرگ‌تر را به روی شما بگشاییم.
برای همین، اگر نگاه و دیدگاه خاصی دارید... اگر موضوع و مسئله‌ای دغدغه ذهنی شماست... اگر نسبت به موردی انتقاد یا اعتراضی دارید... اگر فکر می‌کنید که باید توجه جامعه یا مسئولان را به نکته یا موضوعی جلب کنید... اگر پیشنهاد مشخصی برای حل مشکلی دارید... اگر نسبت به برخی تصمیم‌ها، برنامه‌ها و... در موضوعات مختلف شهری، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و...  نظر موافق یا مخالف دارید، آستین بالا بزنید و همینطور که در تاکسی یا اتوبوس نشسته‌اید یا در جمع و محفل دوستانه یا خانوادگی مشغول گپ‌وگفت هستید یا روی مبل و جلوی تلویزیون و یا حتی توی تختخواب لم داده‌اید، آنچه را در ذهنتان می‌گذرد و می‌خواهید آن‌را برای دیگران به اشتراک بگذارید، در قالب یک متن کوتاه بنویسید و برای ما پیامک کنید، تا بقیه خوانندگان روزنامه و مردم و همینطور مسئولان، این نظرات و دیدگاه‌ها را ببینند و بدانند و بخوانند و شاید همین اتفاق، سبب خیر و منشأ یک حرکت تازه و مؤثر شود.
ادب و اخلاق اجتماعی، همان گذرنامه یا مجوز ورود و انتشار دیدگاه‌ها و نظرات شماست که ما هم خیلی روی آن تأکید داریم و مطمئنیم که شما هم به آن باور دارید و موقعیت ما را در انتشار آنها درک می‌کنید! اتفاقا همین ادب و اخلاق است که راه را برای رسیدن به آن بالاها هموار می‌کند. قرار است برای رساندن این نظرات، دیدگاه‌ها و ایده‌های شما به دیگران با هم همدست شویم؛ مهم همین بزرگراه یکطرفه است، البته این بار از پایین به بالا؛ بدون توقف، مستمر و مستدام.  در ابتدای این همراهی، با نظرات و دیدگاه‌های شما در قالب موضوعات آزاد شروع می‌کنیم، اما قرار نیست در این نقطه متوقف بمانیم؛ فکرهای دیگری هم داریم و بنا داریم که خیلی زود با طرح موضوع‌های هفتگی، جای شما را خیلی بیشتر از قبل در صفحات روزنامه باز کنیم و از صحبت‌ها و نظرات و دیدگاه‌های شما صفحه‌ای را شکل بدهیم که متعلق به‌خود شماست و قرارنیست پای مسئولی به آن باز شود!  برای گرفتن نظرات و پیام‌های شما یک شماره تلفن همراه و نام کوچکتان کافی است. البته ما چند عدد میانی آن شماره را ستاره‌دار می‌کنیم تا فقط خودتان بدانید و بس... بدون نام‌خانوادگی، شهر یا... .
پس بی‌آب و تاب با همان لحن و ادبیات خودتان بنویسید...  قرار هم همین است؛ بنویسید... ساده و کوتاه... رُک و راست.
 پیامگیر ما با شماره 09023828491 در تمام طول شبانه‌روز آماده دریافت پیام‌ها، نظرات و دیدگاه‌های شماست.

****
 8892* * * 0917– محسن:
هوا گرم شده و مصرف آب در حال بالا رفتن است. معمولا در این فصل مسئولان فقط از افزایش پلکانی آب بهای مشترکان پرمصرف حرف می‌زنند و عملا اقدام دیگری برای پایان دادن به استفاده بی‌رویه آب از سوی مشترک نمی‌کنند. جایی خواندم که بیشترین حجم مصرف آب مربوط به شمال شهر تهران و در خانه‌هایی است که استخر دارند. باید مالکان واحدهایی که استخر دارند مجبور شوند مانند ویلاهایی که در شمال کشور ساخته شده، منبع آب تهیه و آب مورد نیاز برای پرکردن منبع را به شکل تانکری به قیمت تجاری خریداری کنند. با این کار استخرها با آب شرب پر نمی‌شود و هزینه پر کردن آن بالا می‌رود.

 ۷۴۳۱ * * * 0935 – رضا:
برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری بسیاری در کشور خصوصا تهران وجود دارد که برخی مالکان و هیأت مدیره‌های این مراکز و مجتمع‌ها، برای پرداخت نکردن حقوق و بیمه قانونی از اتباع خارجی برای سرایداری استفاده می‌کنند. چون این دسته از افراد هویت مشخصی ندارند و معمولا با حقوق کم استخدام می‌شوند، نگرانی‌هایی را می‌توانند ایجاد کنند. پیشنهاد می‌کنم مراکز انتظامی و امنیتی به شکل جدی از مجتمع‌ها بازدید و مجوز کار و هویت افراد به‌کار گرفته شده را بررسی کنند تا افرادی که غیرقانونی در حال کار هستند شناسایی و تعیین تکلیف شوند.

  8534* * * 0912– علی:
فصل جا به جایی اجاره‌نشینان و مستأجران شروع شده است.‌ای کاش مسئولان دولت و قوه قضاییه تدبیر می‌کردند و با اقدامی هماهنگ مانع افزایش سلیقه‌ای اجاره بها از سوی مالکان می‌شدند. اگر چنین اتفاقی نیفتد تهران شهری برای پولدارها می‌شود و دیگر شهری برای همه نیست.

  9163* * * 0912- محمود:
اگر شهرداری تهران هیچ کار دیگری هم نکند و همه کارهای دیگرش را کنار بگذارد و فقط به آسفالت خیابان‌ها و توسعه و بهسازی فضای سبز بپردازد ما باز هم خوشحال و سپاسگزار خواهیم بود.

  8152* * * 0919- یاسر:
من فکر می‌کنم اگر با همین شیوه مدیریت فعلی در کشور برای جمعیت 80میلیونی، می‌خواهیم100 یا150 میلیون نفر یا بیشتر جمعیت داشته باشیم و برای آن تبلیغ می‌کنیم، این موضوع چندان به نفع مردم و کشور نیست. مشکلات امروز کشور با جمعیت بیشتر در سال‌های آینده حادتر و بغرنج‌تر خواهد شد و خبری از آسایش و رفاه و برخورداری‌های لازم در همه حوزه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و... نخواهد بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید