• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
دو شنبه 25 فروردین 1399
کد مطلب : 98043
+
-

قاضی جنایی تهران با مطرح کردن 5دلیل، مرد جوان را به اتهام قتل همسرش بازداشت کرد

خودکشی یا قتل؟

خودکشی یا قتل؟


مرد جوانی که با اتهام قتل همسرش روبه‌رو است ادعا می‌کند که او دست به‌خودکشی زده؛ اما قاضی جنایی تهران با مطرح کردن 5دلیل قضایی دستور بازداشت وی را صادر کرد.
به گزارش همشهری، مدتی قبل خانواده زن جوانی به دادسرای جنایی تهران رفتند و از دامادشان به اتهام قتل عمدی دخترشان شکایت کردند. یکی از آنها گفت: دخترمان چند سال قبل با مردی ازدواج کرد و صاحب فرزندی شد. او زنی شاد بود و معمولا از مسائل زندگی‌اش حرفی به ما نمی‌زد، اما چند وقت پیش اتفاقی افتاد که همه ما را شوکه کرد. وی ادامه داد: ما معمولا هر روز با دخترمان تلفنی صحبت می‌کردیم، اما روز حادثه هرچه به او زنگ زدیم پاسخ نداد. حتی در شبکه‌های اجتماعی هم به او پیام دادیم اما جواب نداد. نگران شدیم و به دامادمان زنگ زدیم او هم جواب نداد ولی چند دقیقه بعد به ما زنگ زد و گفت: دخترمان حالش بد شده و در بیمارستان است. این را که شنیدیم وحشت کردیم. فورا خود را به بیمارستان رساندیم که در آنجا متوجه شدیم دخترمان فوت شده است. دخترمان روز قبل تلفنی با ما صحبت کرده و صحیح و سالم بود اما 24ساعت بعد خبر فوتش را به ما دادند و همین باعث شد که شوکه شویم. وقتی علتش را پرسیدیم دامادمان گفت که او 210عدد قرص خورده و خودکشی کرده است. حرف‌های دامادمان بیشتر عذابمان می‌داد. اینکه دخترمان خودکشی کرده را اصلا نمی‌توانستیم باور کنیم. دخترمان زنی شاد بود و اصلا دلیلی نداشت که دست به‌خودکشی بزند. از سویی دامادمان می‌گفت که دخترمان دست‌نوشته‌ای از خودش به جا گذاشته که قبل از مرگ تمام حق و حقوق و مهریه‌اش را بخشیده است. حتی سهمی که از ارثیه پدری‌اش به او می‌رسیده را به شوهرش بخشیده است. همه اینها مشکوک هستند و ما شک نداریم که دامادمان، دخترمان را به قتل رسانده و حالا قصد دارد مرگ او را خودکشی جلوه دهد. اگرچه دخترمان خیلی از مشکلات زندگی‌اش را نمی‌گفت، اما این اواخر متوجه شده بودیم که با همسرش اختلاف دارد و از طرفی چه دلیلی دارد مهریه و ارثیه‌ پدری‌اش را به شوهرش ببخشد؟ از سوی دیگر متوجه شدیم دامادمان زمانی به اورژانس زنگ زده که دخترمان نفس‌های آخرش را می‌کشیده و حتی زمانی به ما خبر داد که دخترمان فوت شده بود و همه اینها شک ما را بیشتر کرد.

اعترافات عجیب
با اعلام این شکایت، پرونده‌ای پیش‌ روی قاضی محمد تقی شعبانی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران تشکیل شد و قاضی دستور احضار شوهر قربانی و تحقیق از وی را صادر کرد. مرد جوان دیروز در دادسرا حاضر شد و درخصوص مرگ همسرش چنین گفت: من و همسرم اختلافی با هم نداشتیم، فقط گاهی مانند تمام زن وشوهرهای دیگر با هم بحث می‌کردیم و دعوایمان می‌شد. اما این درگیری‌ها اصلا حاد نبود و مشکل تلقی نمی‌شد. خودم هم هنوز شوکه هستم که چرا همسرم به زندگی‌اش پایان داد، آن هم مقابل چشمان من. وی ادامه داد: روز حادثه داخل اتاق بودم که همسرم وارد شد. دست نوشته‌ای به من داد و گفت وصیت‌نامه‌اش است. می‌گفت تمام حق وحقوقش را به من بخشیده و حتی مهریه‌اش را هم نمی‌خواهد. داخل وصیت‌نامه نوشته بود که مهریه‌اش را هم می‌بخشد. رفتارهایش عجیب بود. من وصیت‌نامه را از او گرفتم و دیدم یک بطری آب و قوطی قرص در دستش است. او شروع کرد به خوردن 210قرص. آنقدر از این کار او شوکه شده بودم که نتوانستم عکس‌العملی نشان بدهم. واقعا تصور می‌کردم قصد شوخی دارد و قرص واقعی نمی‌خورد. وقتی به‌خودم آمدم دیدم همسرم بی‌حال روی زمین افتاده و من فورا به اورژانس زنگ زدم، اما کار از کار گذشته بود.
در ادامه قاضی جنایی از او پرسید که چطور در آن لحظه توانستی تعداد قرص‌هایی که همسرت مصرف می‌کرد را بشماری؟ مرد اما سکوت کرد. در ادامه قاضی جنایی از او خواست تا دست‌نوشته همسرش را در اختیار وی قرار دهد اما او طفره رفت و مدعی شد که از مرگ همسرش شوکه شده و فراموش کرده وصیت‌نامه را کجا پنهان کرده است.در ادامه قاضی از او پرسید که چرا واکنشی نشان نداده و قرص‌ها را از دست همسرش نگرفته است؟ مرد پاسخ داد که شوکه شده بود و نمی‌توانست واکنشی نشان بدهد. سپس قاضی از او پرسید که انگیزه همسرت از خودکشی چه بوده است؟ مرد باز هم از پاسخ دادن به سؤالات طفره رفت و گفت انگیزه‌اش را نمی‌داند.

بازداشت 
پس ازتحقیق از مرد جوان، قاضی جنایی با مطرح‌کردن 5دلیل مرد جوان را به اتهام مظنون در قتل همسرش بازداشت کرد. دلیل نخست این است که او تعداد دقیق قرص‌هایی که همسرش مصرف کرده بود را می‌دانست و این موضوع مرموز بود. دلیل دوم این بود که اگر طبق گفته همسرش شاهد خودکشی همسرش بوده، چرا واکنشی نشان نداده و مانع این اقدام او نشده است. دلیل سوم این است که مرد جوان دیر اورژانس را خبر کرده؛ آن هم درست زمانی که همسرش در یک قدمی مرگ بوده است. دلیل چهارم ادعای مرد جوان درخصوص دست‌نوشته یا همان برگه‌ای که می‌گوید وصیت‌نامه همسرش بوده است. او دست‌نوشته را به قاضی ارائه نداد و از سوی دیگر چرا باید همسر او مهریه و حتی ارثیه پدری‌اش را به او ببخشد. اما پنجمین و آخرین دلیل که منجر به بازداشت مرد جوان شد این بود که او وقتی از مرگ همسرش مطمئن شد خانواده وی را در جریان قرار داد و تا قبل از آن تماس‌های خانواده همسرش را پاسخ نمی‌داد. با بازداشت این مرد، تحقیقات برای کشف معمای این حادثه عجیب ادامه دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :