• پنج شنبه 9 آذر 1402
  • الْخَمِيس 17 جمادی الاول 1445
  • 2023 Nov 30
شنبه 10 اسفند 1398
کد مطلب : 96159
+
-

تشکر صمیمانه رهبر معظم انقلاب از پزشکان و پرستاران

تشکر صمیمانه رهبر معظم انقلاب از پزشکان و پرستاران

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جامعه پزشکی و پرستاری با تشکر صمیمانه از وزارت بهداشت و همکاران وزیر، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی کشور در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، خاطرنشان کردند: این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به‌دنبال خواهد داشت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم. بنده می‌خواهم صمیمانه تشکر کنم از پزشکان و پرستاران و مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه با این بیماری‌ای که اخیرا در کشور به‌وجود آمده. همچنین تشکر کنم از وزارت بهداشت و درمان و مجموعه همکاران آقای وزیر بهداشت در این مجموعه به‌خاطر تلاش‌هایی که می‌کنند و زحمتی که می‌کشند. من برنامه امروز را فقط ترتیب دادم برای همین که این تشکر را بکنم در حضور آقای دکتر مرندی رئیس محترم فرهنگستان علوم پزشکی. دوست داشتم که این تشکر قلبی خودم را به همه برادران و خواهران محترم پزشک و پرستار و کادرهای درمانی عرض بکنم. ان‌شاءالله که موفق باشید. کارتان بسیار با ارزش است. هم ارزش جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده، هم مهم‌تر از این، ثواب الهی است که خدای متعال قطعا به شما اجر خواهد داد و ثواب خواهد داد و امیدواریم که ان‌شاءالله این کار برجسته و سنگین خیلی هم طولانی نشود و ان‌شاءالله زودتر کلک این ویروس منحوس گرفته بشود ان‌شاءالله. ان‌شاءالله همه‌تان موفق باشید.والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته

پاسخ وزیر بهداشت به رهبر انقلاب
وزیر بهداشت، در نامه‌ای به مقام معظم رهبری، نوشت: پیام امیدبخش و پدرانه حضرت عالی، همکارانم را بیش از پیش شرمسار محبت‌های بیکرانتان نمود. در بخشی از این نامه آمده است: با وجود رنجی که از رنجوری مردم می‌کشیم وفاق و همدلی ملی بین همه دستگاه‌های اجرایی، رسانه ملی، نیروهای مسلح، سازمان‌های مردم‌نهاد و مردم عزیز کشورمان در کنار خدمتگزاران عرصه سلامت با شعار «کرونا را شکست می‌دهیم» نمایش بی‌بدیلی است که بی‌تردید با به زانو درآوردن هرچه زودتر بیماری، جهانیان را شگفت‌زده خواهد کرد.
امروز فرزندان و سربازان حضرت‌عالی به‌عنوان مدافعان سلامت در کنار مدافعان حرم و پیروان فرهنگ ایثار و جهاد می‌کوشند تا با لطف پروردگار هرچه زودتر خبر خوش مهار بیماری را به استحضار فرمانده خویش برسانند.
ان‌شاء‌الله دعای خیر حضرت‌عالی و مردم شریف و مؤمن در لیلة‌الرغائب، جهت دور شدن بیماری و بلا از جان مردم عزیز سرزمین‌مان و افزایش توان تلاشگران عرصه سلامت، کارگشا خواهد بود. طول عمر با برکت و تندرستی حضرت‌عالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

این خبر را به اشتراک بگذارید