• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
چهار شنبه 7 اسفند 1398
کد مطلب : 95985
+
-

برای خرید همه چیز داروخانه نروید

اعتمادی که ما به داروخانه‌ها داریم باعث شده‎‌ است که حتی برای کالاهایی که به راحتی می‌توانیم از فروشگاه سر خیابانمان خرید کنیم هم به داروخانه مراجعه می‌کنیم. در بسیاری از این موارد ما حتی بدون نگاه کردن به کیفیت و تاریخ انقضای محصول، پول را پرداخت می‌کنیم و به خانه برمی‌گردیم. این کار درست نیست و می‌توانیم همان کالاها را در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها ارزان‌تر بخریم.

پوشک بچه
پوشک بچه بیشترین میزان خرید برای خانواده‌هایی است که کودکان زیر ۳ سال دارند. برای خانواده‌ها علاوه بر کیفیت کالا، قیمت آن خیلی مهم است؛ به همین علت نباید این محصول را از داروخانه تهیه کنید.

دستمال کاغذی توالت
دستمال توالت‌های کاغذی در داروخانه‌ها با قیمت‌های باورنکردنی‌ای به فروش می‌رسند؛ اما همان کیفیت در جاهای دیگر مانند فروشگاه‌های بهداشتی، قیمت‌های معقول‌تری دارند.

وسایل طبی
 انواع وسایل‌های طبی مانند صندلی‌ها و انواع بالش‌ را می‌توانید در مغازه‌های وسایل طبی‌فروشی غیراز داروخانه‌ها با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید. یکی از جاهایی که شاید برای همه ما شناخته شده باشد «سه‌راه جمهوری» است. بهتر است قبل از خریدن لوازم طبی از داروخانه‌ها سری به آنجا بزنید.

قرص‌های ویتامین و مکمل
شاید همه ما در نقطه‌ای از زندگی‌مان با جست‌وجو در گوگل به این نتیجه‌رسیده‌ایم که کمبود ویتامین داریم؛ اما وقتش است که باور کنیم رفتن به داروخانه و خریدن انواع قرص و شربت ویتامین به پیشنهاد تکنیسین داروخانه کار درستی نیست. اگر بدن شما در جذب ویتامین مشکل دارد راحت‌ترین کار، ورزش کردن است. اگر نه، سری به میوه‌فروشی بزنید و ویتامین‌های طبیعی را با قیمت پایین‌تر تهیه کنید. مگر اینکه توصیه پزشک باشد.

لوازم آرایشی
لوازم‌ آرایشی را از فروشگاه‌ها و مغازه‌های مخصوص آن بخرید. بیشتر ما به این خاطر از داروخانه‌ها لوازم آرایشی می‌خریم چون که اطمینان بیشتری برای اصل بودن محصول و نگذشتن تاریخ انقضای آن داریم؛ اما این تفکر، اصلاً درست نیست. اجناسی را که از داروخانه تهیه می‌کنید هم باید چک کنید. کما اینکه شاید گاهی اوقات چند برابر قیمت واقعی را پرداخت کنید ولی دست آخر همان کالایی را می‌خرید که می‌توانستید از فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی ارزان‌تر بخرید.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید