• جمعه 19 خرداد 1402
  • الْجُمْعَة 20 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 09
شنبه 12 بهمن 1398
کد مطلب : 94040
+
-

دوپینگ با نفت!

دوپینگ با نفت!

هفته هجدهم از لیگ برتر امروز با 3بازی به پایان می‌رسد. پرسپولیس و استقلال 5روز قبل از داربی تهران به مصاف 2تیم نفتی خوزستان می‌روند و شهرخودروی آسیایی هم میزبان ماشین‌سازی است. امروز امتیازات تیم‌های بالای جدول تغییرات زیادی خواهد داشت.

  نفت آبادان - پرسپولیس؛ ساعت15
به‌نظر می‌آید پرسپولیس در زمان خوبی به آبادان رسیده است. صنعت‌نفت بعد از نتایج درخشان نیم‌فصل اول در نخستین بازی از دور برگشت شکست خورد و روزهای بعد از این باخت را هم به کشمکش بر سر رفتن یا نرفتن سرمربی‌اش گذراند. اسکوچیچ که انگار انگیزه‌هایش را برای ماندن در آبادان از دست داده، فعلا برای همین یک بازی مجاب شده تا روی نیمکت تیمش بنشیند. او بعد از شکست مقابل نفت مسجدسلیمان و 2‌روز غیبت در تمرینات صنعت‌نفت کار سختی برای امتیاز‌گرفتن از تیم صدرنشین دارد. اما این نکته را هم نباید از نظر دور داشت که زردپوشان قبلا در این ورزشگاه تراکتور و سپاهان را زمینگیر کرده‌اند و بعید نیست با یک شوک روحی دوباره به همان فرم برگردند و پرسپولیس را هم به‌دردسر بیندازند. صنعت‌نفت هیچ محرومی برای این بازی ندارد و می‌تواند مثل بازی‌های گذشته به میدانداری طالب ریکانی، گلسازی میلاد جهانی و گلزنی عیسی آل‌کثیر دل ببندد. آل‌کثیر در نیم‌فصل همه تلاشش را برای پرسپولیسی‌شدن به‌کار بست اما باشگاه به او مجوز خروج نداد تا باز هم با پیراهن صنعت‌نفت به‌دنبال دهمین گل زده‌اش در لیگ باشد. پرسپولیس هم مثل میزبانش هیچ بازیکن مصدوم و محرومی ندارد اما در پیش بودن داربی تهران باعث می‌شود بازیکنان 3کارته این تیم دست‌به‌عصا و با احتیاط به میدان بروند. بیرانوند، ترابی، شجاع و سیامک نعمتی 4بازیکنی هستند که این هفته حق اخطار گرفتن ندارند وگرنه داربی روز پنجشنبه را از دست می‌دهند. از این جمع، سیامک نعمتی اصلا در لیست بازیکنان اصلی قرار ندارد و فاصله زیادی با بازی‌کردن در داربی دارد اما 3بازیکن دیگر مهره‌هایی هستند که یحیی برای داربی حساب زیادی روی آنها باز کرده است.
  شهرخودرو - ماشین‌سازی؛ ساعت15:15
بعد از پیروزی در پلی‌آف آسیا، شهرخودرو قطعا با انرژی مضاعفی به لیگ برتر برمی‌گردد. پدیده مشهدی لیگ‌برتر در نیم‌فصل سرمربی‌اش را از دست داد و در نخستین تجربه‌اش بدون یحیی مقابل شاهین قعرنشین بدون گل متوقف شد. اما پیروزی مقابل نماینده‌های بحرین و قطر و صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا این تیم را با روحیه و صلابت بالاتری وارد هفته هجدهم می‌کند. شهرخودرو در بازی رفت ماشین‌سازی را در تبریز برد و تکرار همان پیروزی یک بر صفر هم می‌تواند نتیجه خوبی برای سرآسیابی و تیمش محسوب شود. در ترکیب مشهدی‌ها محمدحسین مرادمند از این بازی محروم است و غیبت این مدافع اصلی و تأثیرگذار می‌تواند برای میزبان دردسرساز شود. ماشین‌سازی هم علی آل‌کثیر را به‌خاطر محرومیت در اختیار ندارد. ماشین هفته گذشته در زمین خودش یک امتیاز از سپاهان گرفت و مقابل شهرخودرو نیز نهایت توقعش همین است. شهرخودرو در 7بازی اخیرش فقط یک‌بار پیروز شده است.
  استقلال - نفت مسجدسلیمان؛ ساعت17
وقتی بازی رفت 2تیم در مسجدسلیمان 1-1 مساوی شد به‌نظر می‌رسید استقلال بازی آسانی را از دست داده است. اما بعدا شاگردان تارتار خودشان را به‌عنوان یکی از تیم‌های چغر لیگ مطرح کردند و بعد از استقلال هیچ تیم دیگری هم نتوانست آنها را در مسجدسلیمان شکست دهد. بنابراین آن تساوی نتیجه بدی برای استقلال محسوب نمی‌شود و اگر فرهاد مجیدی امروز بتواند راه بردن حریف را در ورزشگاه آزادی پیدا کند، کسب 4امتیاز از 2بازی با این نفت سرسخت نتیجه خوبی برای استقلال خواهد بود. در ترکیب آبی‌ها محمد دانشگر محروم است و با توجه به اینکه عارف غلامی و یزدانی هم هنوز مصدومند، مجیدی کار سختی برای چیدن خط دفاعی سه‌نفره‌اش خواهد داشت. غلامی و یزدانی به داربی هم نمی‌رسند و باید دید مدافع بلغاری جدید آبی‌ها می‌تواند به این سرعت به ترکیب اصلی برسد و کمک‌حال فرهاد باشد یا نه. بقیه بازیکنان استقلال سرحال و آماده برای این بازی لحظه‌شماری می‌کنند. تنها بازیکنی که خطر محرومیت از داربی را احساس می‌کند، مسعود ریگی است که اگر امروز بازی کند و اخطار بگیرد، 4اخطاره خواهد شد. ریگی به‌احتمال فراوان امروز استراحت می‌کند تا مطمئن‌تر به داربی برسد.

این خبر را به اشتراک بگذارید