• پنج شنبه 20 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 13 محرم 1444
  • 2022 Aug 11
شنبه 23 شهریور 1398
کد مطلب : 78086
+
-

اجرای طرح «سینما کتاب» در شیراز

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز گفت: طرح «سینما کتاب» همزمان با روز ملی سینما با محوریت فیلم‌های اقتباسی در شیراز آغاز شد.

 به گزارش ایسنا، «جمشید رضایی» با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی در شیراز گفت: با این اقدام امسال گام‌های جدی و مهمی برای گسترش مطالعه و فرهنگ کتابخوانی در شیراز برداشته شد. 
رضایی با بیان این‌که بین سینما و کتاب همواره پیوندی عمیق وجود داشته و دارد گفت: طرح سینماکتاب، حرکتی تاثیرگذار برای آشتی دادن مردم با کتاب محسوب می‌شود.

 معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز عنوان کرد: «سینما کتاب» با محوریت اکران فیلم‌های اقتباسی جهان برنامه‌‌ریزی شده و با اکران فیلم «فارست گامپ» که از یک رمان موفق به همین نام اقتباس شده است آغاز شد. 

رضایی با بیان این‌که این طرح در فرهنگسرای سلامت واقع در بوستان ملت خیابان معالی‌آباد آغاز خواهد شد گفت: همزمان با اکران این فیلم‌ها، کتاب مورد نظر در نمایشگاهی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. این مقام مسئول یادآوری کرد که براساس این طرح تا پایان امسال حداقل 30 فیلم اقتباسی در مراکز فرهنگی و سینماهای شیراز اکران می‌شود. 

این خبر را به اشتراک بگذارید