• یکشنبه 9 بهمن 1401
  • الأحَد 7 رجب 1444
  • 2023 Jan 29
چهار شنبه 13 شهریور 1398
کد مطلب : 76815
+
-

لزوم بازگشایی بازارچه‌های چیلات و چنگوله برای ایام اربعین

استاندار ایلام خواستار بازگشایی گذر مرزی چیلات و بازارچه چنگوله در استان ایلام طی ایام اربعین حسینی ۹۸ شد. به گزارش ایرنا، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست ستاد مرکزی اربعین که با موضوع سفارت و کنسولگری ایران در عراق، ارز و تردد خودرو از مرزها و چگونگی ساماندهی موکب‌ها برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت زیرساخت‌های اربعین در استان، خواستار بازگشایی بازارچه چنگوله شد و از سفیر ایران در عراق خواست پیگیر بازگشایی گذر مرزی چیلات در طرف عراقی باشد.

وی ادامه داد: امسال به خاطر حذف ویزا حجم تردد در مرزهای استان بیشتر می‌شود و به خاطر کاهش بار ترافیک در مرز مهران، بازگشایی گذر مرزی چیلات نیز حائز اهمیت است. سلیمانی بر ارائه خدمات موکب‌های ایرانی در عراق در مسیر تردد زوار تا چند روز بعد از اربعین تاکید کرد و گفت: از آنجا که موکب‌های عراقی در پایان روز اربعین جمع می‌شوند و زوار کشورمان تا چند روز بعد از اربعین در تردد هستند، می‌طلبد که موکب‌های کشورمان چند روز قبل و چند روز بعد از اربعین در مسیرها مستقر باشند.

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف ارز در ایام اربعین شد و افزود: اگر قرار است به زوار ارز داده شود، بهتر است این کار در داخل کشور انجام شود تا مشکلات سال گذشته تکرار نشود. سلیمانی ضابطه‌‌مند شدن تردد خودروها را در مرز ضروری خواند و اظهار کرد: اگر مثل سال گذشته خودروی کاپیتاژشده داشته باشیم، باید بدون ضرب‌الاجل و طبق یک جدول زمان‌بندی این موضوع انجام شود. وی برای کاهش ترافیک و حجم خودروهای کاپیتاژشده در مرز خواستار تقسیم این خودروها در دیگر مرزهای کشور شد و گفت: پیشنهاد می‌شود خودروهای کاپیتاژشده در موارد خاص و فقط برای افرادی که توان لازم را ندارند، استفاده شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید