• چهار شنبه 19 بهمن 1401
  • الأرْبِعَاء 17 رجب 1444
  • 2023 Feb 08
چهار شنبه 30 مرداد 1398
کد مطلب : 73806
+
-

تفاهمنامه شرکت شهر سالم و سازمان نظام پزشکی

خبرها
تفاهمنامه شرکت شهر سالم و سازمان نظام پزشکی


کلینیک فوق تخصصی خون و انکولوژی و روماتولوژی سرپایی شهرداری تهران راه‌اندازی شد. به گزارش همشهری، در مراسم افتتاح این مرکز؛ شهردار تهران، ظفر قندی، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی، ایرج حریرچی، قائم‌مقام وزیر بهداشت، که با دوچرخه به مرکز بهداشتی و درمانی منطقه 6شرکت شهر سالم آمده بودند تفاهمنامه‌ای مبنی بر همکاری شرکت شهر سالم شهرداری تهران با سازمان نظام پزشکی کشور امضا کردند.  پیروز حناچی با اشاره به گرامیداشت اول شهریور به‌عنوان روز پزشک گفت: شهرداری تهران از بخش درمان به‌صورت عمومی حمایت می‌کند. به‌ویژه آنجا که خیرین پا پیش گذاشته‌اند. توسعه بیمارستان سینا، بیمارستان کودکان در منطقه18 و پردیس شماره2 شریعتی در منطقه22 در راستای همین تلاش‌هاست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم گفت: شهر زیست‌پذیر، شهری است که با سلامت روان و جسم و شادمانی شهروندان همراه است و بخش اعظم این وظیفه برعهده شهرداری‌هاست. ازاین‌رو تفاهمنامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی کشور می‌تواند ما را به سوق دادن به سمت مدیریت یکپارچه شهری در حفظ سلامت شهروندان یاری کند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به پویش دوچرخه سواری و سه‌شنبه‌های بدون خودرو، اظهار کرد: باید در طراحی شهر طوری عمل کنیم که مردم به پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش ترغیب شوند تا بتوانیم سلامت جامعه را ارتقا دهیم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم نیز در این مراسم اظهار کرد: توصیه و شعار مدیریت شهری جدید توجه به اقشار پایین دست جامعه بود که این شعار با اقدام و عمل همراه شد. از این‌رو بنا داریم پنجشنبه‌های نیکوکاری را با همکاری پزشکان خیر در کلینیک‌های شهر سالم شهرداری تهران برای افراد پایین دست جامعه برقرار کنیم. حمید چوبینه با اشاره به استفاده 40درصدی مردم دانمارک از دوچرخه، افزود: اقدام شهردار تهران در پویش دوچرخه سواری و سه‌شنبه‌های بدون خودرو زمینه‌های تحرک را در شهر پویاتر کرده است و باید از نهادینه شدن این اقدامات جهت فرهنگسازی حمایت شود.

ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر نیز در این مراسم گفت: امضای این تفاهمنامه اتفاق مبارکی است، چرا که در مسیر مدیریت یکپارچه شهری موازی کاری‌های زیادی انجام می‌شود که هزینه‌های زیادی در پی دارد و اقداماتی مانند این تفاهمنامه باعث کاهش موازی کاری‌ها خواهد شد. استراتژی مهمی که در این تفاهمنامه دنبال خواهیم کرد این است که شهر برای شهروندان زیست پذیر و به محیطی برای زندگی تبدیل شود. هیچ شهری بدون انسان معنا ندارد، ازاین‌رو شهروندان نیاز به سلامتی به‌خصوص سلامت روان دارند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید