• پنج شنبه 1 مهر 1400
  • الْخَمِيس 15 صفر 1443
  • 2021 Sep 23
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71806
+
-

تهران صاحب دریاچه جدید می‌شود

عمران
تهران صاحب دریاچه جدید می‌شود


در ادامه تکمیل پروژه‌های در حال ساخت اراضی عباس آباد، «دریاچه» و «محوطه باغ هنر» در فاز دوم 27 مرداد‌ماه 1398 با حضور شهردار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و اساتید و پیشکسوتان موسیقی، تئاتر، شعر و ادبیات و تجسمی افتتاح می‌شود.

با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار مترمربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵ هزار مترمربع در اراضی عباس‌آباد، بزرگ‌ترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان شده و یک دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می‌شود.

«باغ هنر» بخش هنری اراضی عباس آباد حدفاصل باغ کتاب و باغ موزه دفاع‌مقدس واقع شده و ارتباط‌دهنده این دو مجموعه فرهنگی و حلقه واسط مراکز ضلع شرقی اراضی محسوب می‌شود.

این باغ شامل یک دریاچه، ۴ساختمان و یک رواق است که 2 ساختمان «خانه شعر و ادبیات» و «خانه نقش» در فاز اول طی سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است و دریاچه و محوطه باغ در فاز دوم به بهره‌برداری می‌رسد.

آمفی تئاتر‌هایی با ظرفیت‌های متعدد برای برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تخصصی، اتاق‌های کنفرانس، سالن‌های آمفی تئاتر روباز، کافی شاپ و رستوران و گالری جهت نمایش آثار شاخص اساتید، هنرمندان و دانشجویان ازجمله امکانات باغ هنر است که بخشی از آن با افتتاح رواق به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر آن پس از تکمیل «کوشک مرکزی» و «خانه موسیقی» در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

همچنین با توجه به ظرفیت ملی و بین‌المللی اراضی عباس آباد برنامه‌ریزی‌های گوناگونی برای حضور هنرمندان بین‌المللی به‌منظور ایجاد نشاط اجتماعی در حال انجام است.

بنا به اعلام روابط عمومی شرکت نوسازی عباس‌آباد و با توجه به پیشرفت ۷۰درصدی خانه موسیقی و کوشک مرکزی می‌توان امیدوار بود که این دو پروژه در 3 ماهه نخست سال۹۹ افتتاح شود و به این ترتیب باغ هنر تکمیل خواهد شد.

باغ هنر یکی از پروژه‌های بزرگ اراضی عباس‌آباد در طول سال‌های گذشته و در دوران مدیریت‌های پیشین در حال ساخت و در مقاطعی متوقف شده بود که در 2 سال اخیر عملیات عمرانی با سرعت بیشتری پیگیری و امروز آماده افتتاح شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :