• چهار شنبه 19 بهمن 1401
  • الأرْبِعَاء 17 رجب 1444
  • 2023 Feb 08
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71794
+
-

هندی‌ها در یک روز ۲۲۰میلیون اصله درخت کاشتند

بیش از یک میلیون نفر در هند در اقدامی از سوی دولت برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و بهبود محیط‌زیست تنها در یک روز ۲۲۰میلیون اصله درخت کاشتند.
به گزارش ایسنا به نقل از سی. بی. اس نیوز، تمامی این نهال‌ها تا ساعت 5 بعدازظهر روز جمعه در شمال پرجمعیت‌ترین ایالت هند، «اوتار پرادش» که بیش از ۲۰۰میلیون نفر جمعیت دارد، کاشته شد.
به گفته مقامات هند، دانش‌آموزان، قانونگذاران، مسئولان و ساکنان دیگر این ایالت، ده‌ها گونه نهال را در جاده‌ها، مسیرهای ریلی و جنگل‌ها کاشتند. هدف از این اقدام افزایش پوشش جنگلی و جذب دی اکسید کربن از جو بوده است.
سروزیر ایالت اوتارپرادش با انتشار توییتی از جوانان به‌منظور «نجات مادر زمین» و بهبود محیط‌زیست برای نسل‌های آینده درخواست شرکت در این برنامه را کرده بود. به گفته این مقام، با توجه به جمعیت ۲۲۰میلیونی ایالت اوتارپرادش برنامه کاشت ۲۲۰میلیون اصله درخت درنظر گرفته شده بود.
تمامی درخت‌های کاشته شده به‌صورت آنلاین به ثبت‌ رسیده و دارای شناسنامه‌اند.
هند متعهد به پوشاندن حداقل یک سوم از مساحت خود با درخت شده اما تلاش‌های دولت در این راستا با توجه به افزایش جمعیت و سرعت بالای صنعتی شدن کشور با مشکل مواجه شده است.
براساس یک مطالعه جدید دانشمندان اعلام کرده‌اند، کاشت یک تریلیون درخت در سطح جهان می‌تواند تنها روش مؤثر برای مبارزه با تغییرات اقلیمی باشد. از آنجا که درختان دی‌اکسیدکربن را که از عوامل گرمایش زمین است، جذب می‌کنند، یک اقدام جهانی کاشت درختان می‌تواند بخش قابل توجهی از گرمای منتشر شده را از جو خارج کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید