• یکشنبه 28 شهریور 1400
  • الأحَد 11 صفر 1443
  • 2021 Sep 19
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71674
+
-

آب‌شیرین‌کن آب‌پخش وارد مدار می‌شود

آب‌شیرین‌کن آب‌پخش وارد مدار می‌شود

وضعیت تامین آب آشامیدنی در شهر و روستاهای آب‌پخش دشتستان تابستان امسال بهبود یافته و این در حالی است که آب‌شیرین‌کن ۸۵۰۰ متر مکعبی با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان امسال وارد مدار تولید می‌شود. 

به گزارش تسنیم، «علی تنگ‌ارمی» در آب‌پخش با اشاره به تسریع روند اجرایی طرح‌های عمرانی در آب‌پخش اظهار کرد: امسال با وجود محدودیت منابع مالی ولی خللی در روند اجرایی طرح‌‌های عمرانی ایجاد نشد و این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل می‌شود. 

وی با بیان این‌که بخشی از طرح‌های عمرانی در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در هفته دولت، در هر روستای آب‌پخش 2 پروژه عمرانی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود و در مجموع در 8 روستای آب‌پخش در هفته دولت 16 پروژه عمران روستایی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود. 

بخشدار آب‌پخش از افتتاح 4 پروژه اقتصادی در مرکز آب پخش خبر داد و گفت: 4 طرح بزرگ اقتصادی در هفته دولت شامل مجتمع پرواربندی دام و 3 سردخانه و بسته‌بندی خرما با ظرفیت هر کدام 3 هزار تن در هفته دولت در آب‌پخش افتتاح می‌شود. 

تنگ‌ارمی با بیان این‌که رفع مشکل آب شرب شهروندان آب‌پخشی ازدغدغه‌های اصلی است خاطرنشان کرد: کاهش مشکلات تامین آب آشامیدنی از اولویت‌های استان بوشهر است و در این زمینه امسال 6 کیلومتر از شبکه فرسوده آب‌رسانی آب‌‌پخش نوسازی می‌‌شود. وی از اجرای طرح آب‌شیرین‌کن آب‌پخش خبر داد و بیان کرد: این پروژه با همکاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری 24  میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز شده است. 

بخشدار آب‌پخش ظرفیت تولید آب از پروژه آب‌شیرین‌کن را 8500 متر مکعب در شبانه‌روز دانست و تصریح کرد: وضعیت تامین آب آشامیدنی در شهر و روستاهای آب‌پخش تابستان امسال بهبود یافته و این در حالی است که آب‌شیرین‌کن 8500 متر مکعبی امسال وارد مدار تولید می‌شود. تنگ‌ارمی بیان کرد: حفر و تجهیز چاه‌های آب آشامیدنی برای کمک به افزایش منابع آب شرب شهر از دیگر اقداماتی بوده که در حوزه آب آشامیدنی مردم انجام شده است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید