• پنج شنبه 13 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 6 محرم 1444
  • 2022 Aug 04
پنج شنبه 26 بهمن 1396
کد مطلب : 7090
+
-

رایزنی برای تأمین 2هزار واگن مترو

مترو
رایزنی برای تأمین 2هزار واگن مترو

شهردار تهران، رئیس شورای شهر و برخی از مدیران شهری کشور روز گذشته میهمان معاون اول رئیس‌جمهور بودند. جلسه‌ای که برای تأمین واگن‌های متروی تهران و شهرهای کشور برگزار شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری در این جلسه با اشاره به موضوع آلودگی هوا و با بیان اولویت‌ دولت در کمک به توسعه مترو در تهران و کلانشهر‌ها برای مقابله با این آلودگی گفت: دولت مصمم است در سریع‌ترین زمان ممکن 2هزار واگن‌ مورد نیاز راه‌آهن شهری تأمین شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری روز گذشته در نشست با مسئولان دستگاه‌های دولتی، شهرداری و شورای شهر تهران برای تأمین 2هزار دستگاه واگن مترو، افزود: برای مقابله با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ مناسب‌ترین راهکار، گسترش شبکه حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه راه‌آهن درون شهری است. معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای تأمین و خرید 2هزار دستگاه واگن مترو بیان کرد: خوشبختانه در

پایتخت زیرساخت‌های لازم برای گسترش مترو ایجاد شده و دولت مصمم است در سریع‌ترین زمان ممکن 2هزار واگن‌ مورد نیاز راه‌آهن شهری تأمین شود.

جهانگیری با اشاره به رنج و سختی مسافران در استفاده از مترو به‌ویژه در ساعات پرتردد و نیز برنامه کلان دولت در خصوص مقابله با آلودگی هوا نظیر نوسازی ناوگان باری کشور، از مسئولان مربوطه خواست تا ظرف یک هفته، در مورد نخستین قرارداد این مصوبه و تأمین 630واگن مورد نیاز شهر تهران برنامه و سازوکار اجرایی ارائه کنند.

معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین ضمن تأکید بر استفاده از توانمندی داخلی، ضرورت لحاظ موضوعاتی نظیر انتقال دانش و فناوری به کشور در زمینه ساخت واگن و لکوموتیو در قرارداد با شرکت‌های خارجی را یادآور شد و گفت: امروز ظرفیت مناسبی در روابط خارجی کشور به‌وجود آمده و محدودیتی برای استفاده از فاینانس در توسعه این طرح‌ها وجود ندارد.

پیش از سخنان معاون اول رئیس‌جمهور، نجفی شهردار تهران در گزارشی از وضعیت متروی تهران و نیاز راه‌آهن شهری پایتخت، با تأکید بر استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای مقابله با آلودگی هوا و ترافیک سنگین بیان کرد: مترو در پایتخت برای ارائه بهترین خدمات نیازمند بیش از هزار واگن است.

همچنین در این جلسه هریک از اعضا دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را برای تأمین نیاز شبکه ریلی درون‌شهری 9کلانشهر کشور ارائه کردند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید