• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
دو شنبه 14 مرداد 1398
کد مطلب : 70495
+
-

برخورد پلیس قم  با خودروهای پلاک مخدوش

سرپرست پلیس راهور استان قم از اجرای طرح تشدید برخورد پلیس با خودروهای پلاک مخدوش خبر داد. به گزارش مهر، سرهنگ «حسن قیصری» افزود: برخورد با همه تخلفات به‌صورت روزانه انجام می‌شود و پلاک مخدوش نیز یکی از مواردی است که پیش از این نیز با آن برخورد صورت می‌گرفت. 

وی اضافه کرد: از امروز طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش در استان آغاز شده است. مصادیق این تخلف شامل مواردی همچون استفاده از پلاک زیرسپر، پشت شیشه، استفاده از طلق روی پلاک، ناخوانا بودن پلاک، مخدوش کردن پلاک، استفاده از پلاک‌های غیر مجاز و پلاک‌های سوخته است که برخورد با این گونه موارد تشدید شده است. قیصری بیان کرد: برابر مقررات کسانی که پلاک وسیله نقلیه خود را مخدوش کرده باشند، ضمن اعمال قانون و صدور قبض جریمه به مبلغ ۶۰ هزارتومان و توقف وسیله نقلیه، به مقام قضایی نیز معرفی خواهند شد. 

سرپرست پلیس راهور استان اضافه کرد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، مخدوش کردن پلاک وسیله نقلیه برای فرد متخلف از ۶ ماه تا یک سال حبس در پی دارد.


توقیف ۲۹۷ دستگاه استخراج ارز دیجیتال 

فرمانده انتظامی استان قم از توقیف ۲۹۷ دستگاه قاچاق استخراج ارز دیجیتال بیت‌کوین در قم خبر داد. سردار «عبدالرضا آقاخانی» افزود: در پی کسب خبری مبنی بر نصب و استفاده از دستگاه‌های ماینر تولید ارز دیجیتال در یکی از شهرک‌های صنعتی قم، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قم قرار گرفت. 

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در ادامه پس از بررسی و تأیید صحت خبر و هماهنگی‌های قضایی، مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند. وی اضافه کرد: در بازرسی صورت گرفته ۲۹۷ دستگاه ماینر برای تولید ارز دیجیتال، ۱۸ دستگاه سوئیچر و ۲۰ دستگاه پاور با تجهیز کابل‌های شبکه و برق که بر اساس برآورد کارشناسان بیش از ۲۰ میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال ارزش گذاری شده است کشف شد. آقاخانی اضافه کرد: در نهایت متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید