• یکشنبه 19 آذر 1402
  • الأحَد 27 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 10
شنبه 12 مرداد 1398
کد مطلب : 69900
+
-

آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن بوشهر

در استان
آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن بوشهر

پیشرفت قطعه ۱۰ پروژه راه‌آهن بوشهر- شیراز با توجه به سختی کار و حجم عملیات شامل خاک‌ریزی، تونل‌سازی و ساخت پل‌ها 5 درصد است. به گزارش ایسنا، «عبدالکریم گراوند» استاندار بوشهر، در بازدید از پروژه راه‌آهن گفت: این پروژه در شرایط سخت تحریمی آغاز شده و نقش بسزایی در توسعه استان بوشهر و اقتصاد ملی ایفا می‌کند. 

وی افزود: طول راه‌آهن بوشهر به شیراز ۴۳۷ کیلومتر است که بخشی از این پروژه در حوزه استحفاظی بوشهر واقع شده است. استاندار بوشهر اظهار کرد: قطعه‌ای که در حال حاضر آغاز به کار شده است قطعه ۱۰ به طول ۲۶ کیلومتر و به گفته همکاران ما در وزارت راه سخت‌ترین بخش کار است. گراوند بیان کرد: پیش از این گفته می‌شد ۳ کیلومتر پل در این مکان وجود دارد که با بررسی‌ها مشخص شد قریب به ۴ کیلومتر تنها در حوزه راه باید پل‌سازی شود و همچنین ۲ کیلومتر تونل دارد. 
مدیر ارشد استان بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه پروژه فعال است و تنها موضوعی که نیاز به پیگیری دارد انتظار مردم استان در ارتباط با اعتبارات تخصیصی از طریق سازمان برنامه و بودجه است تا به پروژه تزریق شود. 

استاندار بوشهر تاکید کرد: پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل راه‌آهن ۶۵‌میلیارد است که در دیدار با دکتر نوبخت دستور تخصیص آن را گرفتیم و امید داریم با پیگیری‌های سازمان برنامه و بودجه استان این تخصیص به طور کامل محقق شود. گراوند ضمن تشکر از پیمانکار راه‌آهن بوشهر- شیراز برای فعالیت در شرایط سخت موجود گفت: پیمانکار پروژه راه‌آهن انصافا توان و ظرفیت دارد و با وجود محدودیت‌ها پروژه را به‌خوبی فعال نگه داشته است. 

وی با اشاره به ملی بودن پروژه راه‌آهن بوشهر عنوان کرد: وزیر راه و معاون وی کمک کنند تا در پروژه وقفه‌ای ایجاد نشود، چون این یک پروژه استانی نیست و به دلیل وجود بندرهای استان بوشهر در توسعه کشور و اقتصاد ملی بسیار تاثیرگذار است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید