دو شنبه 7 مرداد 1398
کد مطلب : 69169
+
-

پروازهای حج، بلیت تهران - بوشهر را گران کرد

پروازهای حج، بلیت تهران - بوشهر را گران کرد

مدیر کل فرودگاه‌‌های استان بوشهر عنوان کرد: تعداد زیادی از هواپیماهای شرکت ایران‌ایر پروازهای حج را انجام می‌دهند. بنابراین به‌اجبار تعدادی از پروازهای داخلی باطل شده‌اند که این بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته است.

 به گزارش ایسنا، «کمال دهقان منشادی» درخصوص افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی به‌ویژه بوشهر به مقصد تهران گفت: سیاست‌گذاری و مدیریت قیمت بلیت پروازها و نظارت بر این امر بر عهده سازمان هواپیمایی کشوری است و فرودگاه در این قضیه نقشی ندارد. 

 وی افزود: این موضوع تابع عرضه و تقاضا است. بنابراین در مواقعی که تقاضا بیشتر از عرضه می‌شود قیمت‌ها نیز افزایش می‌یابد. 
مدیر کل فرودگاه‌‌های استان بوشهر اظهار کرد: دلیل افزایش قیمت در شرایط کنونی این است که تعداد زیادی از هواپیماهای شرکت ایران‌ایر پروازهای حج را انجام می‌دهند. بنابراین به‌اجبار تعدادی از پروازهای داخلی باطل شده‌اند و این بر قیمت‌ها تاثیر گذاشته است.

 دهقان منشادی تاکید کرد: با توجه به این‌که مقصد 70 درصد پروازهای فرودگاه بوشهر، تهران و پس از آن مشهد است، به دلیل حجم بالای پروازها احتمال وقوع چنین مواردی در این مسیرها بیشتر می‌شود. این مسئول خاطرنشان کرد: به طور کلی، طبق قانون پنج‌ساله برنامه پنجم توسعه، در خصوص قیمت بلیت هواپیما در کل کشور آزادسازی انجام شده است و البته نرخ قیمت‌ها گاهی بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. 

مدیر کل فرودگاه‌‌های استان بوشهر بیان کرد: در اواخر سال گذشته، یک تیم از سازمان هواپیمایی کشوری به بوشهر آمد و به همراه اداره کل تعزیرات و صنعت و معدن جلساتی برگزار کرد و همچنین بازدیدهایی از آژانس‌های هواپیمایی داشت. می‌توان مجددا چنین جلسه‌ای تشکیل داد، ولی پس از اتمام پروازهای حج قیمت‌ها به روال قبلی بازمی‌گردد. 

وی با بیان این‌که در حال حاضر 9 شرکت‌ هواپیمایی در فرودگاه بوشهر فعالیت دارند ادامه داد: در خصوص تاخیرها و مشکلات پرواز، شرکت‌های هواپیمایی مسئول آن هستند و نظارت نیز توسط سازمان هواپیمایی کشوری انجام می‌شود. ولی به طور کلی تاخیر این شرکت‌ها به نسبت گذشته کمتر شده و البته باید بگویم ابطال پروازهای 2-3 هفته اخیر به سبب پروازهای حج است. 

دهقان منشادی تصریح کرد: در طول هفته، حدود 90 پرواز از طریق فرودگاه بوشهر انجام می‌شود و مسیرهای پروازی تهران، مشهد، اصفهان، کیش و خارگ هستند. به گفته مدیر کل فرودگاه‌‌های بوشهر، تعداد مسافرها متغیر است و در سال 97 تقریبا 500 هزار مسافر از طریق فرودگاه بوشهر جابه‌جا شده‌اند. 

این خبر را به اشتراک بگذارید