• سه شنبه 12 اسفند 1399
  • الثُّلاثَاء 18 رجب 1442
  • 2021 Mar 02
دو شنبه 7 مرداد 1398
کد مطلب : 68966
+
-

توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در بوشهر

گردشگری و تفریحات دریایی یکی از اولویت‌های بوشهر است و در این زمینه، طرح‌های مهمی طراحی شده است

خبرخوان
توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در بوشهر

استاندار بوشهر یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این استان را ساحل زیبای خلیج فارس دانست و گفت: برای بهره‌مندی از این ظرفیت در حوزه گردشگری، زیرساخت‌های این بخش با همکاری بخش خصوصی توسعه می‌یابد.

 به گزارش تسنیم، «عبدالکریم گراوند» در بررسی روند اجرای زیرساختی در پارک ساحلی و دریایی لیان بوشهر با بیان این‌که استان بوشهر دارای طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس است اظهار کرد: این ساحل زیبا در استان بوشهر ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های گردشگری، اقتصادی و فناوری فراهم کرده است.

وی با تاکید بر بهره جستن از این ظرفیت برای طرح‌های تدوین‌شده گفت: گردشگری و تفریحات دریایی یکی از اولویت‌های استان بوشهر است و در این زمینه، طرح‌های مهمی در نقاط مختلف استان بوشهر طراحی شده است.
 استاندار بوشهر با بیان این‌که پارک لیان در کنار ساحل خلیج فارس از ظرفیت بالایی در عرصه گردشگری دریایی برخوردار است خاطرنشان کرد: پارک لیان در کنار ساحل خلیج فارس با داشتن امکانات و زیرساخت‌های لازم می‌تواند به یک منطقه گردشگری زیبا تبدیل شود.

گراوند ویژگی‌های پارک لیان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: قرار گرفتن این پارک در بخش جنوبی ساحلی شهر بوشهر می‌تواند در رونق‌بخشی به مناطق جنوبی شهر بوشهر و اشتغال‌زایی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر تخصیص اعتبارات از محل ارزش افزوده و عوارض آلایندگی برای توسعه زیرساخت‌ها در پارک لیان بوشهر گفت: علاوه بر اعتبارات تخصیصی، 50 میلیارد ریال به‌زودی برای تسریع اجرای طرح‌های زیرساختی در پارک گردشگری ساحلی بوشهر پرداخت می‌شود که به همین میزان، شهرداری بوشهر باید اعتبار به این پروژه تزریق کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع طرح آب‌رسانی به پارک گردشگری ساحلی لیان تصریح کرد: باید زیرساخت‌های رفاهی و تفریحی در پارک لیان برای استفاده مردم فراهم شود. 
گراوند استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را در اجرای گردشگری مورد تاکید قرار داد و افزود: برای بهره‌مندی از این ظرفیت در حوزه گردشگری، زیرساخت‌های این بخش با همکاری بخش خصوصی توسعه می‌یابد.

این خبر را به اشتراک بگذارید