• چهار شنبه 28 مهر 1400
  • الأرْبِعَاء 13 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 20
یکشنبه 6 مرداد 1398
کد مطلب : 68864
+
-

فعالیت ۴۹ نیروگاه خورشیدی تجدیدپذیر

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم از فعالیت ۴۹ نیروگاه خورشیدی تجدیدپذیر در قم خبر داد و گفت: از این نیروگاه‌ها ۴۷ مورد خانگی و ۲ نیروگاه نیز بزرگ است.

«وحید افراز» در گفت وگو با مهر در مورد فعالیت نیروگاه‌های خورشیدی در استان قم با بیان این‌که نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت‌های مختلف در قم در حال فعالیت است افزود: مطالعات لازم برای ساخت نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی در اطراف دریاچه نمک انجام شده است، اما به دلیل تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار عملیات ساخت این پروژه آغاز نشده است.

وی در مورد فعالیت سامانه‌های خورشیدی گفت: در این طرح افراد می‌توانند بر اساس انشعابی که خریداری کرده‌اند معادل آن سامانه خورشیدی نصب کنند.
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم اظهار کرد: نیروگاه‌های خورشیدی وارداتی هستند و با گران شدن قیمت ارز هزینه خریداری آن نیز افزایش یافته است.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذارانی در این استان به دنبال احداث نیروگاه خورشیدی هستند که در حال پیگیری برای استفاده از ظرفیت آنها به منظور احداث نیروگاه خورشیدی هستیم.
افراز با بیان این‌که طبق بخشنامه هیأت دولت ارگان‌های دولتی باید ۲۰ درصد مصرف خود را از انرژی خورشیدی دریافت کنند گفت: ۴۹ نیروگاه خورشیدی تجدید‌پذیر در استان قم به ظرفیت 8/11 مگاوات در حال بهره‌برداری است.

وی با اشاره به این‌که از میان نیروگاه‌های موجود ۴۷ مورد نیروگاه خورشیدی خانگی و ۲ مورد نیروگاه‌های بزرگ هستند گفت: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر و نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی انرژی پاک بنا از نیروگاه‌های بزرگ خورشیدی در استان قم هستند.
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم از وجود تعداد متقاضی بسیار برای احداث نیروگاه‌های خانگی و نیروگاه‌های بزرگ در قم خبر داد و گفت: نیروگاه‌های خورشیدی 3 درصد از بار پایه برق استان قم را تأمین می‌کنند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید