• شنبه 13 خرداد 1402
  • السَّبْت 14 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 03
سه شنبه 18 تیر 1398
کد مطلب : 64627
+
-

۲۰ درصد کرمانی‌ها کارت هوشمند ملی ندارند

مدیر کل ثبت احوال کرمان گفت: ۲۰ درصد از جمعیت استان کرمان شامل ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی هیچ اقدامی انجام نداده‌اند که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای آن‌ها می‌شود. 

 «حسین زین‌الصالحین» در گفت‌وگو با مهر افزود: جمعیت استان کرمان تا پایان سال گذشته 3میلیون و ۲۵۳ هزار و ۳۴۲ نفر بوده و واجدان شرایطی که می‌توانند کارت هوشمند ملی دریافت کنند 2میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۴۸ نفر هستند. 

وی ادامه داد: از این تعداد یک میلیون و ۸۶۳ هزار نفر حدود ۸۰ درصد مردم برای دریافت کارت هوشمند ثبت‌نام کرده یا آن را تحویل گرفته‌اند. 

زین‌الصالحین گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از جمعیت استان کرمان شامل ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی هیچ اقدامی انجام نداده‌اند که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای آن‌ها می‌شود. 

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: این افراد برای دریافت خدمات از دستگاه‌های دولتی و بانک‌هایی که به پایگاه جمعیتی کشور لینک هستند با مشکل مواجه می‌شوند. 

وی با تاکید بر این مطلب که کارت ملی قدیم حذف شده است، گفت: از مردم می‌خواهیم در اسرع وقت برای ثبت‌نام برای دریافت کارت هوشمند ملی که فقط به شناسنامه نیاز دارد، اقدام کنند. 

زین‌الصالحین با انتقاد از افرادی که این مساله را به لحظات آخر موکول کرده‌اند، افزود: دفاتر پست و ۹۱ دفتر پیشخوان دولت در این زمینه خدمت‌رسانی می‌کنند. 

وی گفت: در حال حاضر کار صدور کارت هوشمند ملی در کشور به صورت بومی توسط یک شرکت دانش‌بنیان در حال انجام است. بین 5/2 تا 3 میلیون کارت پشت چاپ است و به زودی کارت افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند به دستشان می‌رسد و اولویت در این زمینه با سن اولی‌هاست. 

وی گفت: تعداد افرادی که مرحله ثبت‌نام را انجام داده و منتظر دریافت کارت ملی هستند حدود ۳۰۰ هزار نفر است. 

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان یادآور شد: افرادی که ثبت‌نام را انجام داده‌اند، اما هنوز کارت هوشمند ملی را دریافت نکرده‌اند در مسیر کارهای اداری دچار مشکل نمی‌شوند؛ چراکه این افراد می‌توانند با ارائه رسید ثبت‌نام کنند و با کد رهگیری درج‌شده در رسید و اصل شناسنامه کارهای خود را انجام دهند. 

وی با اشاره به اهمیت دریافت کارت هوشمند ملی از مردم خواست این مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهند و افزود: افراد در صورت مفقود شدن این مدرک می‌توانند به ادارات شهرستان‌ها مراجعه کنند تا کارت المثنی برای آن‌ها صادر شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید