• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
چهار شنبه 12 تیر 1398
کد مطلب : 63444
+
-

آب شرب در قم از فضای سبز جدا می‌شود

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از جداسازی آب فضای سبز از آب شرب در این استان در سال جاری خبر داد.

«علی جان صادق پور» در گفت وگو با مهر در مورد پروژه‌هایی که در استان قم در حال اجرا هستند گفت: حفر و تجهیز 5 حلقه چاه در شهر قم و شهرهای تابعه و پیگیری تصویب پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیسان از جمله پروژه‌های در حال اجرا در این استان هستند.

وی اضافه کرد: برنامه جدیدی برای قرائت کنتور مشترکان با استفاده از زیرساخت شبکه اینترنتی در حال انجام است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم عنوان کرد: تکمیل سامانه تله‌متری در 3 مرحله خرید تجهیزات مرتبط با فشار شکن‌ها و فشارسنج‌های شبکه توزیع، نصب فشارسنج‌های لاگردار و فشارشکن‌های شبکه توزیع و اقدامات مربوط به پایدارسازی سامانه پایش و راهبری و نرم‌افزار HMI در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: اجرا کردن قانون استفاده بهینه از آب شرب شهری و روستایی، تکمیل بازسازی تأسیسات چاه‌های آب شرب علی‌آباد، توسعه بخش خصوصی در بهره‌برداری آب پساب، تکمیل عملیات بازسازی تصفیه‌خانه شماره 4 فاضلاب و مطالعه و طراحی فرایند اجرای سیستم دفع لجن تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ و 3 از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده توسط آبفای قم است. 

صادق پور اظهار کرد: تفاهم اولیه برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب انجام گرفته است. وی گفت: با استفاده از ابزارهای مدیریتی و فنی و قانونی در امسال به کاهش هدررفت آب مورد استفاده خواهیم پرداخت. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم اظهار کرد: امسال از کارکنان بخش خصوصی برای استفاده از انرژی‌های نوین از جمله احداث سایت خورشیدی معصومیه و نیروگاه آبی سالاریه استفاده خواهد شد. وی در پایان، اصلاح کنتورها و لوازم اندازه‌گیری را از اقدامات این سازمان در سال 98 دانست.

این خبر را به اشتراک بگذارید