• سه شنبه 4 آبان 1400
  • الثُّلاثَاء 19 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 26
سه شنبه 11 تیر 1398
کد مطلب : 63074
+
-

تنگستان؛ رکورددار وجود باغ‌ویلاها

خبر
تنگستان؛ رکورددار وجود باغ‌ویلاها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: رشد گسترده و نابسامان و غیراصولی باغ‌ویلاها در این استان به چالشی مهم در حوزه تامین آب تبدیل شده است. به گزارش ایرنا، «روح‌الله طاهریان‌پور» افزود: این شرکت تمایلی به قطع آب باغ‌ویلاها ندارد، ولی با مشکل کم‌آبی مردم برخی مناطق ناگزیر به تعدیل مصارف غیرضروری می‌شویم.

وی بیان کرد: در مورد باغ‌ویلاها همگرایی خوبی وجود ندارد و برای نمونه، زمین کشاورزی به‌راحتی تغییر کاربری داده و در آن ساخت‌و‌ساز شده است. طاهریان‌پور ادامه داد: در نبود همگرایی، باغ‌ویلاها با هزینه‌های گزاف تحت هر شرایطی احداث می‌شوند و سپس با فشارهای مختلف، انشعاب آب مورد نیاز آنها تامین می‌شود.
وی گفت: تلاش می‌شود از محل آب پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بوشهر سهمیه آبی برای باغ‌ویلاهای گورک‌ها گرفته شود، زیرا مسیر آن نیز تا باغ‌ویلاهای گورک‌ها نزدیک است و می‌توان با احداث شبکه دوم برای مصارف فضای سبز وضعیت تامین آب این مناطق را ساماندهی کرد.

وی گفت: باغ‌ویلاهای استان بوشهر در ۶ شهرستان واقع شده که عمده آن در تنگستان است. طاهریان‌پور ادامه داد: 5 شهرستان دیگر دربرگیرنده باغ‌ویلاها در استان بوشهر شامل دشتستان، دشتی، جم، دیر، دیلم و گناوه است.

طاهریان‌پور یادآور شد: در تنگستان به عنوان شهرستان رکورددار باغ‌ویلاها در بوشهر حدود ۸۰۰ تا هزار باغ‌ویلا وجود دارد که از این شمار حدود ۴۰۰ باغ‌ویلا خارج از محدوده دسترسی به شبکه آب قرار دارند. وی گفت: رشد سازماندهی‌نشده این باغ‌ویلاها اکنون یک چالش جدی برای حوزه تأمین آب استان بوشهر است و باید در این زمینه با همکاری دستگاه‌های متولی اقدامی اساسی صورت گیرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید