• دو شنبه 24 مرداد 1401
  • الإثْنَيْن 17 محرم 1444
  • 2022 Aug 15
سه شنبه 17 بهمن 1396
کد مطلب : 6301
+
-

جزئیات حادثه نهاد ریاست‌جمهوری از زبان استاندار تهران

استاندار تهران با اشاره به جزئیات حادثه روز گذشته در محدوده نهاد ریاست‌جمهوری گفت: باید صبر کنیم وضعیت فرد مورد نظر بهتر شود و روند بازپرسی از وی انجام گیرد تا جزئیات حادثه مشخص شود. محمدحسین مقیمی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به حادثه روز دوشنبه که طی آن فردی با قمه اقدام به عبور از گیت‌های نهاد ریاست‌جمهوری کرده بود، عنوان کرد: هم‌اکنون فرد مورد نظر به بیمارستان منتقل شده اما هنوز انگیزه او مشخص نشده است.

او گفته است: با توجه به اینکه فرد مورد نظر حامل قمه بوده و به هشدار نیروهای امنیتی هم توجه نکرده، فکر می‌کنم رسیدگی به این مسئله هم‌اکنون بر عهده قوه قضاییه باشد. حوالی ساعت ۱۱ روز گذشته فردی با سلاح سرد تلاش کرد وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود. فرد مورد نظر که مردی جوان بوده بدون توجه به هشدار نیروهای امنیتی با قمه از ایست و بازرسی اول عبور کرده و به‌دلیل بی‌توجهی به هشدارها از سوی نیروهای امنیتی در ایست دوم مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.هنوز از هویت و انگیزه فرد مهاجم که تلاش کرده به‌صورت کفن‌پوش وارد نهاد ریاست‌جمهوری شود، اطلاعی در دست نیست.

فرد مهاجم که حدودا ۳۵ سال داشته پس از بازداشت به بیمارستان منتقل شده است. یکی از شاهدان عینی این حادثه که در محدوده پاستور زندگی می‌کند به ایلنا گفت: «در این محدوده برای ورود افراد ناشناس باید با نیرهای امنیتی هماهنگی صورت بگیرد. امروز برای هماهنگی عبور تعمیرکار لباسشویی از منزل خارج شدم که با شنیدن صدای شلیک به سمت گیت دوم رفتم و با فرد مهاجم که به‌علت اصابت گلوله نیروهای امنیتی روی زمین افتاده بود، مواجه شدم.

این خبر را به اشتراک بگذارید