• پنج شنبه 16 تیر 1401
  • الْخَمِيس 7 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 07
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 56570
+
-

راز برانکو

راز برانکو

بعد از پایان بازی با پارس‌جنوبی جم و قطعی شدن سومین قهرمانی پیاپی قرمزها، برانکو ایوانکوویچ جمله‌ای به زبان آورد که محل تردیدهای زیادی شده است. سرمربی پرسپولیس گفت:«ما برای فصل بعد بازیکن خاصی نمی‌خواهیم. الان تقریبا همه نفرات‌مان تحت قرارداد هستند، مگر اینکه قرار باشد کسی جدا شود.» این جملات برانکو حالا بحث‌های زیادی راه انداخته و این پرسش را به‌وجود آورده که آیا واقعا پرسپولیس برای لیگ نوزدهم بازیکن نمی‌خواهد؟
  این 3 نقص کلیدی
بعید است برانکو حتی در اوج شادی از قهرمانی سوم هم به بی‌نیازی پرسپولیس از جذب بازیکن اعتقاد داشته باشد. سرخپوشان هم‌اکنون حداقل 3نقص کلیدی دارند که خود آقای سرمربی از همه به آن واقف‌تر است. مهم‌ترین اشکال فعلی پرسپولیس که اواخر فصل بدجوری خودش را نشان داد و توی ذوق می‌زد، بحران گلزنی و خط حمله کم‌زهر این تیم بود. خط آتش پرسپولیس در این هفته‌های آخر عملا خاموش شده بود، مهاجمان پرسپولیس انبوهی از موقعیت‌ها را خراب می‌کردند و تیم عمدتا از مسیر ضربات ایستگاهی و شروع مجدد به گل می‌رسید. افت علی علیپور هم مزید بر علت شده بود تا وضع به‌شدت خراب شود. در کنار اشتباهات عجیب داوری، قطعا یکی از دلایل حذف زودهنگام پرسپولیس از فصل جاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم خط حمله کم‌اثر این تیم بود. پرسپولیس قطعا مهاجم جدید می‌خواهد. اگر طارمی برگردد که هیچ، اما بدون او تیم باید بگردد و یک فوروارد شش‌دانگ با شم گلزنی بالا پیدا کند؛ وگرنه تا ابد نمی‌شود به گلزنی‌های شجاع خلیل‌زاده، احمد نوراللهی و کمال کامیابی‌نیا روی ضربات کاشته امید بست. ضعف دوم پرسپولیس در سمت راست خط دفاعی است. همه دیدند مهدی شیری در نیم‌فصل دوم آن چیزی که لازم بود از کار درنیامد. جناح راست پرسپولیس در دور برگشت از جناح چپ عقب افتاد. محمد نادری تازه‌وارد این طرف را قبضه کرده بود، اما از شیری غیر از پرتاب‌های بلند اوت به ندرت اثر تهاجمی خاصی دیده شد. او نتوانست طراوت سمت راست را که با رامین رضاییان و صادق محرمی دیده می‌شد، حفظ کند. پست سوم هم دفاع وسط است؛ جایی که اگر جلال حسینی و شجاع مشکلی پیدا کنند، دست برانکو خالی می‌شود. امسال تنها شکست پرسپولیس در لیگ، برابر فولاد و در روز غیبت شجاع خلیل‌زاده رقم خورد. البته که نادری و ربیع‌خواه توانایی بازی در پست دفاع وسط را دارند و ماهینی و انصاری هم به‌زودی با همین قابلیت به تیم بازخواهند گشت اما پرسپولیس مدافع شش‌دانگ می‌خواهد و این قابل انکار نیست؛ کما اینکه ظاهرا مذاکراتی هم در این راستا صورت گرفته است.
 چرا آن حرف را زد؟
با این اوصاف پرسش این است که پس چرا برانکو از کافی بودن کادر بازیکنان و عدم‌خریدهای جدی سخن گفته؟ اصلا چرا هنوز به باشگاه لیست نداده است؟ به‌نظر می‌رسد این موضوع در ارتباط با باقی ماندن بازی نیمه‌نهایی جام حذفی باشد؛ جایی که سرخپوشان باید با همین موجودی یک بازی بسیار دشوار برابر سپاهان اصفهان برگزار کنند. برانکو می‌داند هر اسمی به‌عنوان خرید جدید مطرح شود، بر روحیه بازیکنان فعلی تأثیر منفی خواهد گذاشت. او با همه وجود به‌دنبال فتح جام حذفی و تکمیل جام‌های داخلی‌اش است و در این مسیر از هر کاری که تمرکز تیم را به هم بزند پرهیز می‌کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید