• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
شنبه 28 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 56139
+
-

سارق کودک‌آزار در برابر اتهام افساد فی‌الارض

سارق کودک‌آزار در برابر اتهام افساد فی‌الارض

سارقی که هنگام دستبرد به خانه‌ها، کودکان را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، به اتهام افسادفی‌الارض در دادگاه انقلاب تهران محاکمه خواهد شد.
به گزارش همشهری، متهم این پرونده مجرم سابقه‌داری به نام عارف است که با زدن زنگ خانه‌ها، وقتی مطمئن می‌شد کودکان در خانه تنها هستند، به بهانه دادن پول، آنها را فریب می‌داد و می‌‌خواست که در را باز کنند. او پس از ورود به خانه‌ها و بستن دست و پای طعمه‌هایش، آنها را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد و با سرقت اموال قیمتی، از آنجا فرار می‌کرد.
یکی از کودکان که دختربچه‌ای 8ساله و ساکن نازی‌آباد بود، می‌گفت این فرد زنگ آیفون را زده و سراغ پدر و مادرش را گرفته است. به گفته این دختربچه، ‌متهم وقتی مطمئن‌شده که او تنهاست، به دروغ ادعا کرده پولی برای پدرش آورده و به این بهانه وارد خانه شده و با تهدید چاقو دختربچه را مورد آزار و اذیت قرار داده و اموال قیمتی خانه مانند پول، طلا و ارز را سرقت کرده است. این مرد علاوه بر آزار و اذیت کودکان، در جریان 2سرقت، 2خانم 20و 30ساله را نیز با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار داده بود. علاوه بر این، او برای سرقت وارد مهدکودکی که تصور می‌کرد خانه است، شده بود و یکی از مربیان را مورد آزار و اذیت قرار داده بود اما وقتی متوجه شده  که آنجا مهد‌کودک است، فرار کرده بود.
با شکایت خانواده‌ها و شروع تحقیقات پلیسی، سارق مخوف در مخفیگاهش دستگیر شد و در بازجویی‌ها به آزار و اذیت دست‌کم 20کودک با این شگرد اعتراف کرد.
عارف که جوانی 32ساله است و پیش از این 15بار زندان را تجربه کرده و اعتیاد شدیدی به شیشه دارد، در تحقیقات گفت: زنگ خانه‌ها را می‌زدم، اگر بچه‌ای آیفون را جواب می‌داد، او را سؤال و جواب می‌کردم تا ببینم در خانه تنهاست یا نه. به او می‌گفتم پدر و مادرت خانه هستند؟ اگر می‌گفت هستند که هیچی بی‌خیال می‌شدم و می‌رفتم اما اگر می‌گفت نیستند، به دروغ می‌گفتم که پول برایشان آورده‌ام. می‌گفتم پول برای پدرت است و خودم را از دوستان پدرش جا می‌زدم. وقتی با چرب‌زبانی کودک را فریب می‌دادم، از او می‌خواستم در را باز کند تا پول را تحویلش بدهم. پس از آن وارد خانه‌ می‌شدم تا پول و طلا سرقت کنم. دست و پایشان را با طناب یا چسب می‌بستم، گاهی وقت‌ها بی‌آنکه کاری به کارشان داشته باشم، اموال قیمتی را می‌دزدیدم اما گاهی صدایی که ناشی از توهم شیشه بود، به من می‌گفت برو سراغ کودکان و آنها را قربانی نقشه شومت کن.
وی ادامه داد: گاهی مجبور می‌شدم روزانه زنگ بیشتر از 2هزار یا 3هزار خانه را بزنم تا شاید از میان آنها کودکی آیفون را بردارد و در خانه تنها باشد.
این متهم اقرار کرد که اغلب پول و طلاها را در بازی قمار باخته است. در ادامه تحقیقات مشخص شد که پدر این متهم سارق بوده که سال‌ها قبل زمانی که متهم کودک بوده، هنگام سرقت در محاصره پلیس گرفتار شده و با شلیک مأمور کشته شده بود.
درحالی‌که این پرونده در شعبه دهم دادسرای جنایی تهران در حال رسیدگی بود، بازپرس رحیم دشتبان پرونده این متهم را با توجه به تعدد شاکیان به اتهام افسادفی‌الارض به دادگاه انقلاب فرستاد. ضمن اینکه بخش دیگری از پرونده که اتهام سرقت مقرون به آزار، تهدید و گروگانگیری متهم است، همچنان در دادسرای جنایی در حال رسیدگی است و به‌زودی کیفرخواست آن صادر و به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید