• پنج شنبه 13 بهمن 1401
  • الْخَمِيس 11 رجب 1444
  • 2023 Feb 02
چهار شنبه 21 فروردین 1398
کد مطلب : 51888
+
-

توسعه مسیر دوچرخه‌سواری در نوروز امسال

درشهر
توسعه مسیر دوچرخه‌سواری در نوروز امسال


نخستین سه‌شنبه بدون خودروی تهران در سال98با تأکید شهردار تهران بر توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری در پایتخت برگزار شد.

پیروز حناچی در نخستین سه‌شنبه بدون خودروی سال ۹۸ از میدان توحید تا پارک شهر رکاب زد. در پارک شهر نیز جمعی از دانش‌آموزان به شهردار تهران پیوستند و برای دقایقی با یکدیگر رکاب زدند. به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران در حاشیه این برنامه با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تلاش ما این است که با همکاری داوطلبانه مردم از حجم خودروهای موجود در سطح شهر بکاهیم و به توسعه حمل‌ونقل عمومی، توسعه مسیرهای دوچرخه و پیاده و به‌طور کلی تغییر شیوه زندگی تا آنجا که امکان‌پذیر است، بپردازیم.

حناچی با بیان اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی راهکار کاهش آلودگی هوا و ترافیک در تهران است، اظهار کرد: توسعه مسیر دوچرخه، تقویت پیاده‌محوری و به‌طور کلی تغییر مدهای حمل‌ونقل به حمل‌ونقل پاک، سیاستی است که تمامی کلانشهرهای موفق دنیا با همکاری مردم تعقیب می‌کنند.

شهردار تهران همچنین با تأکید بر ضرورت ایمن‌سازی‌ محیط عبور دوچرخه در پایتخت تصریح کرد: در نوروز امسال بسیاری از مسیرهای دوچرخه‌سواری در پایتخت را در راستای تقویت حمل‌ونقل پاک، توسعه دادیم. وی در پاسخ به این سؤال که اگر سه‌شنبه‌های بدون خودرو اتفاق بیفتد چه می‌شود، گفت: سه‌شنبه‌های بدون خودرو اتفاق افتاده و یک نماد است؛ به این معنی که می‌توان در سایر روزهای هفته هم بدون خودرو و با دوچرخه تردد کرد. شهردار تهران در پایان تأکید کرد: این پویش آغاز یک حرکت و تغییر نگاه در سطح شهر تهران خواهد بود.

این خبر را به اشتراک بگذارید