• سه شنبه 12 مهر 1401
  • الثُّلاثَاء 8 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 04
دو شنبه 25 دی 1396
کد مطلب : 4257
+
-

درخواست کارگردان از دزدان

سینما
درخواست کارگردان از دزدان

کلود للوش، کارگردان فرانسوی برنده جایزه اسکار با انتشار یک آگهی در روزنامه «لو پاریزین» از دزدها درخواست کرد تا فیلمنامه «آری و نه» را به او بازگردانند. به گزارش خبرآنلاین، کیف حاوی تنها نسخه از تازه‌ترین فیلمنامه کلود للوش، کارگردان سرشناس سینمای فرانسه با عنوان «آری و نه»‌ از جلوی دفتر کارش به سرقت رفت. سارقان همراه با این فیلمنامه یادداشت‌های قدیمی این کارگردان را نیز با خود بردند. للوش که سال ۱۹۶۶ نخل طلای جشنواره کن را از آن خود کرد با انتشار یک آگهی در روزنامه «لو پاریزین» از دزدها تقاضا کرد که فیلمنامه و یادداشت‌هایش را به او بازگردانند. للوش فیلمنامه «آری و نه» را با استفاده از این یادداشت‌ها نوشته و در آن داستان چند نسل از دو خانواده را از سال ۱۹۳۷ تا امروز روایتکردهبود.

کارگردان ۸۰ ساله برنده اسکار و گلدن گلوب اعلام کرد که فقط همان یک نسخه از فیلمنامه وجود دارد و مهم‌تر از آن یادداشت‌ها هستند که نمی‌توان جایگزینشان کرد. در متن آگهی للوش در روزنامه آمده است: «آنها آدرس مرا دارند. من اینجا از آنها درخواست می‌کنم و منتظر می‌مانم تا معجزه روی دهد. آن یادداشت‌ها یک عمر همراه من بودند.»

کیف للوش مقابل دفتر کار او در پاریس به سرقت رفته است. این کیف علاوه بر فیلمنامه و یادداشت‌ها حاوی مدارک شخصی و بیش از ۱۸ هزار دلار پول نقد بود. تازه‌ترین فیلم‌ها با کارگردانی للوش در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ روی پرده سینما رفت. او در گفت‌وگویی تازه اعلام کرد که با وجود به سرقت رفتن فیلمنامه همچنان قصد ساختن فیلم را دارد اما ساخت آن حداقل یک‌سال به تعویق خواهد افتاد.

این خبر را به اشتراک بگذارید