• دو شنبه 11 مهر 1401
  • الإثْنَيْن 7 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 03
پنج شنبه 7 دی 1396
کد مطلب : 2553
+
-

بدحجاب‌ها دیگر به بازداشتگاه نمی‌روند

رئیس پلیس پایتخت گفت: بنا بر تدبیر فرمانده ناجا کسانی که غفلتا شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند دیگر به بازداشتگاه نمی‌روند و پرونده برایشان تشکیل نمی‌شود، بلکه در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و آموزش لازم را می‌بینند.

به گزارش تسنیم، سردار حسین رحیمی با اشاره به تغییر رویکرد پلیس در برخورد با کسانی که شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند، افزود: امسال 121جلسه آموزشی در این حوزه برگزار شده و بیش از 7هزار و 900نفر در این کلاس‌ها آموزش دیده‌اند. رئیس پلیس پایتخت تأکید کرد: از سوی دیگر باید بگوییم ما به‌هیچ‌وجه با کسانی که در امنیت عمومی جامعه اخلال ایجاد کنند سازش نخواهیم کرد ولی در برابر غفلت‌هایی که صورت گیرد با رویکرد اجتماعی سعی در اصلاح رفتار شهروندان داریم.

سردار رحیمی با اشاره به رویکرد اجتماعی پلیس پایتخت در برخورد با جرایم و همچنین تأمین امنیت پایتخت اظهار کرد: هم‌اکنون پلیس علاوه بر تلاش برای ارتقای امنیت، به‌دنبال انجام اقدامات اجتماعی برای اصلاح رفتار شهروندان و کاهش تخلفات و جرایم است و امروز بیش از 100مرکز مشاوره در پلیس پایتخت فعال هستند که با اقدامات خود توانسته‌اند در 9ماهه امسال بیش از 62هزار پرونده را به صلح و سازش منجر کنند و اجازه ندهند این پرونده‌ها به دادگاه ارسال شود.

وی با اشاره به مزیت‌های صلح و سازش در پرونده‌های اینچنینی گفت: وقتی یک پرونده به دادگاه ارجاع می‌شود در دادگاه، یکی محکوم می‌شود ولی ما صلح و سازش را بین طرفین برقرار می‌کنیم و قطعا این صلح و سازش پایدارتر از آن یکی است. رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: هم‌اکنون روزانه هزاران نفر در پلیس، آموزش عمومی می‌بینند و ما به جای دستگیری مجرمانی که تخلفات و جرایمی را در سطح پایین مرتکب شده‌اند، آموزش‌هایی را برای اصلاح رفتارشان ارائه می‌دهیم. رحیمی اضافه کرد: در 9ماهه امسال بیش از 282هزار نفر از خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، کارکنان دولت و کسبه در این کلاس‌ها شرکت کرده و توسط همکاران‌مان برای اصلاح رفتارشان آموزش دیده‌اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید