• چهار شنبه 27 تیر 1403
  • الأرْبِعَاء 10 محرم 1446
  • 2024 Jul 17
پنج شنبه 21 تیر 1403
کد مطلب : 229715
+
-

نكته بازی

عجیب‌ترین اختلاف ممکن
صد البته استفاده از عبارت «عجیب‌ترین» در مورد فوتبال ایران اصلا محتاطانه نیست، چرا که هر لحظه ممکن است اتفاق عجیب‌تری رخ بدهد و همه را در حیرت فرو ببرد! با این حال اجازه بدهید دست‌کم برای یاد کردن از عجیب‌ترین اتفاق این روزها، به اختلاف‌نظر مسئولان سپاهان و رامین رضاییان اشاره کنیم؛ جایی که دفاع راست طلایی‌پوشان اصرار دارد قراردادش تمام‌ شده و بازیکن آزاد است اما باشگاه اصفهانی می‌گوید هنوز یک فصل دیگر از قرارداد او باقی مانده. باور کنید این دیگر ساده‌ترین کار جهان فوتبال است. دوطرف توافقی را روی کاغذ آورده‌اند که قاعدتا تاریخ مشخصی دارد و الان معلوم است که تمام ‌شده یا نه. یعنی همین را هم نمی‌توانید تشخیص بدهید؟ خب اگر نمی‌توانید، قرارداد را منتشر کنید مردم تشخیص بدهند!

بعدا شاید آنها نخواهند
یکی از پرونده‌های کشدار این تابستان هم داستان بازگشت علی علیپور به پرسپولیس بوده است. علیپور یک نوبت با باشگاه مذاکره کرد اما گویا رقم پیشنهادی به او‌ چشمگیر نبود و باعث شد با دلخوری بگوید: «انتظار دارم ‌شأن من حفظ شود.» پس از آن علیپور یک هفته فرصت خواست تا جواب نهایی را بدهد. حالا اما برخی رسانه‌ها خبر می‌دهند چیزی که علیپور را وسوسه کرده این است که یک فصل دیگر در پرتغال بازی کند و اقامت این کشور را بگیرد. در هر صورت به علیپور توصیه می‌کنیم خوب فکرهایش را بکند، چرا که شاید بعدا دیگر فرصت بازگشتش فراهم نشود. او در این زمینه می‌تواند از محمد نوری هم مشورت بگیرد؛ بازیکنی که پیش از لیگ چهاردهم به قطر رفت، بعد از فقط نیم‌فصل پشیمان شد و خواست برگردد اما دیگر نشد که نشد.

مگر گزینه دیگری هم بود؟
در هر فصل نقل‌وانتقالات که ارقام نجومی حول و حوش بازیکنان مطرح می‌شود و دود از سر مردم بلند می‌کند، شماری از پیشکسوتان عزیز هم یاد گذشته می‌افتند و از تفاوت‌های دوران خودشان با روزگار فعلی حرف می‌زنند. در جدیدترین مثال از این دست، علی‌آقای پروین گفته: «زمان ما بازیکنان به عشق پیراهن تیم بازی می‌کردند.» بسیار هم خب، دمشان گرم؛ فقط سؤال اینجاست که مگر گزینه دیگری هم داشتند؟ همه می‌دانند که آن زمان پول کم بود و بازیکنان خوب چاره‌ای نداشتند جز اینکه بین یکی از 2تیم پرسپولیس و استقلال دست به انتخاب بزنند. طبیعتا حاصل کار هم اغلب «دلی» از آب در می‌آمد. تعصب آن نسل درصورتی بهتر محک‌ می‌خورد که باشگاه‌های دیگر مثل حالا با پول فراوان وارد می‌شدند و ستاره‌ها را وسوسه می‌کردند. اینطور نیست؟

این خبر را به اشتراک بگذارید