• چهار شنبه 3 مرداد 1403
  • الأرْبِعَاء 17 محرم 1446
  • 2024 Jul 24
سه شنبه 30 آبان 1402
کد مطلب : 209810
+
-

سوپرکلاسیکوی شماره110

برزیل و آرژانتین فوتبال‌دوستان را بدخواب می‌کنند

سوپرکلاسیکوی شماره110

بامداد فردا سوپرکلاسیکو در آمریکای لاتین بین برزیل و آرژانتین برگزار می‌شود. برزیلی‌ها با فرناندو دینیز، سرمربی موقت و دو‌شغله خود، 2بازی اخیر را در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی به اروگوئه و کلمبیا باخته‌اند. آرژانتین هم بازی آخرش را 2بر صفر مقابل اروگوئه باخت و برای دومین‌بار، هر دو غول لاتین در یک روز شکست خوردند. برزیلی‌ها که منتظر پایان قرارداد آنچلوتی با رئال‌مادرید و آمدن این مربی به تیمشان هستند، نباید بیش از این امتیاز از دست بدهند. البته خیلی هنر می‌خواهد که آنها از یک گروه 10تیمی که 7تیم آن به جام‌جهانی راه می‌یابند، صعود نکنند.
   17روز پیش ماراکانا میزبان یک تیم برزیلی و یک باشگاه آرژانتینی در فینال لیبرتادورس بود. در این بازی تیم مارسلو(فلومیننزه) تیم کاوانی(بوکاجونیورز) را شکست داد و هواداران پرشمار و متعصب بوکا را که به برزیل آمده بودند، با چشم گریان به خانه فرستاد. حالا یا وقت انتقام است یا تکرار تاریخ.
   اگر همه رقابت‌های ممکن و دیدارهای دوستانه را درنظر بگیریم، 2تیم تاکنون 109بار به مصاف هم رفته‌اند و قرار است فردا بازی شماره110 خود را برگزار کنند. برزیل عملکرد نسبتا بهتری مقابل رقیب و دشمن دیرینه دارد؛ 43برد در برابر 40برد و با 28تساوی، 166گل زده در برابر 162گل خورده.
   وینیسیوس و نیمار به‌دلیل مصدومیت طولانی‌مدت، در ترکیب ثابت برزیل نیستند. گونسالو مونتیل، دفاع راست ناتینگهام و لیساندرو مارتینس، مدافع وسط منچستریونایتد هم غایبان آرژانتین هستند.
   برزیل هرگز در یک بازی مقدماتی جام‌جهانی در خانه شکست نخورده؛ روندی که بیش از نیم‌قرن به درازا کشیده است. برزیل در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی در خانه: 64مسابقه، 51پیروزی و 13تساوی.
   برزیل، قهرمان 5دوره جام‌جهانی قبلا تنها در یک دوره بیش از 2شکست در مسابقات انتخابی جام‌جهانی متحمل شده بود که مربوط به جام‌جهانی2002 کره و ژاپن است.
   آرژانتین در آخرین سفر خود به ماراکانا، برزیل را شکست داد و فینال کوپا‌آمریکا 2021 را با تک‌گل آنخل دی‌ماریا که در حال‌حاضر آخرین روزهای حضورش در تیم ملی را سپری می‌کند، برد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :