• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
شنبه 2 تیر 1397
کد مطلب : 20499
+
-

درباره آسیب‌های اجتماعی 20سال تأخیر داریم

روز پنجشنبه و در دومین روز از سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ضرورت مطالعه در حوزه جامعه شناسی در کشور گفت و ادامه داد: «اگر بنا باشد سیاست را به دانش اجتماعی نزدیک کرده و از آن بهره بگیریم نیازمند آن است که روش مطالعه خود را در حوزه جامعه شناسی تغییر داده و به جریانات واقعی اجتماعی نزدیک کنیم.»

به گزارش ایسنا، او گفت: سیاست انتخاب «بهترین بهترین‌ها» برای رسیدن به وضع مطلوب است. در کشور ما فرصت برای این انتخاب کمتر پدید می‌آید. معمولا در ساختار سیاسی این انتخاب بسیار دشوار است. پرسش این است که نظریه‌های اجتماعی چقدر توانسته‌‌اند به انتخاب بهترین شیوه‌های عمل برای کنشگران کمک کنند؟ او افزود: در تبیین وضع موجود تحقیق شده است، اما هنوز در تبیین وضع مطلوب به درستی عمل نمی‌کنیم.

وزیر رفاه همچنین اضافه کرد: در کشور، هم میل به‌نظریه انتقادی و دریافت آن نیست و هم روشنفکر تصور می‌کند تحقیق در کنار دولت مذموم است. این بخشی از مواردی است که نشان می‌دهد چرا نظریه‌ها کار‌بست واقعی به‌خود نمی‌گیرند. ربیعی تصریح کرد: امروز همه اتفاق نظر دارند که ریشه مسائل ایران اجتماعی است. گاهی نیز به‌صورت غلو آمیز درباره آن صحبت می‌شود. حتی اگر کشوری می‌خواهد با ایران خصومت کند می‌گوید هدف من بدنه اجتماعی ایران است. امروز بیان می‌شود در مورد آسیب‌های اجتماعی ‌20سال تأخیر داریم. هنر ما این است که نگذاریم فرصت ایجاد شده به سمت راهکارهای نادرست برود.

این خبر را به اشتراک بگذارید