• پنج شنبه 28 تیر 1403
  • الْخَمِيس 11 محرم 1446
  • 2024 Jul 18
سه شنبه 28 شهریور 1402
کد مطلب : 203372
+
-

برجسته‌ترین حامی

تحصیل برای همه

تحصیل برای همه

«هیچ دانشجو و دانش‌آموزی نمی‌بایست به جهت فقر مالی ترک تحصیل کند.» این شعار و رویکرد بنیاد موقوفات دکتر عباس مصلی‌نژاد است؛ بنیادی که از سال1375فعالیت خود را با هدف حمایت از تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان آغاز کرد. دکتر عباس مصلی‌نژاد در آبادان متولد شد، تحصیلات ابتدایی را در دبستان مهرگان به پایان رساند و دوره متوسطه را در دبیرستان البرز تهران گذراند. سپس تحصیلات خود را در رشته‌های اقتصاد، مهندسی راه و ساختمان و علوم سیاسی ادامه داد.
این خیر نیکوکار و استاد دانشگاه تهران، بیش از ۵۰ مدرسه ساخته‌ و وقف کرده‌است. مدارس نمونه بنیاد مصلی‌نژاد در مقاطع مختلف تحصیلی به نام‌های آرمیتا، آرمینه، آریو و مهشید (نام فرزندانش) ساخته و وقف شده‌ است. آموزشکده و هنرستان پسرانه و سالن اجتماعات آریو مصلی‌نژاد، دبیرستان‌های پسرانه حضرت محمد(ص) و حضرت علی(ع) در مشهد، به همت این خیر مدرسه‌ساز ساخته و تجهیز شده و با نظارت بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد از سوی آموزش و پرورش اداره می‌شود. حمایت از دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه و دارای استعدادهای درخشان از طریق اعطای بورسیه تحصیلی از فعالیت‌های دیگر این مرکز است.
 بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد، همه‌ساله به ساخت واحدهای آموزشی در مقاطع تحصیلی دبستان و دبیرستان برای وزارت آموزش و پرورش و همچنین فضاهایی نظیر دانشکده‌ها و ساختمان‌های آموزشی، اداری، خوابگاه‌های دانشجویی، فضاهای ورزشی و... برای دانشگاه‌های کشور اقدام می‌کند. ساخت مدرسه در حوزه آموزش و پرورش عشایری، ساخت مدرسه در استان‌های سیستان و بلوچستان، بجنورد، اردبیل مازندران، ایلام خوزستان و... ساخت زمین فوتسال دانشکده علوم اجتماعی، مجموعه ورزش‌های آبی دانشگاه صنعتی شریف و... گوشه‌ای از فعالیت‌های خیرخواهانه این خیر نامدار است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید