• چهار شنبه 5 مهر 1402
  • الأرْبِعَاء 12 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 27
سه شنبه 28 شهریور 1402
کد مطلب : 203296
+
-

100 هزار دلار جایزه برای دستگیری قاتل فراری

آن سوی مرز
100 هزار دلار جایزه برای دستگیری قاتل فراری

 اف‌بی‌آی برای دستگیری مرد جنایتکار که تا کنون موفق شده 2بار از زندان فرار کند، جایزه 100هزار دلاری تعیین کرد.
به گزارش همشهری به نقل از میرر، گلن استوارت گادوین در سال1980، در سن 23سالگی، با هم اتاقی‌اش فرانک سوتو برای سرقت مواد مخدر از مردی به نام کیم رابرت که فروشنده مواد بود نقشه هولناکی کشیدند.  گلن و فرانک، فروشنده مواد را به خانه خود کشاندند و در آنجا وی را با  26ضربه چاقوی قصابی از پای درآوردند. سپس جسدش را با وانت به بیابان برده و برای اینکه ردی از خودشان باقی نگذارند، آن را با مواد منفجره دست‌ساز منفجر کردند.
چند ماه بعد، با پیدا شدن بقایای وانت و جسد مرد موادفروش، پلیس وارد ماجرا شد. با بررسی سرنخ‌های به جا مانده هویت مقتول شناسایی شد و در ادامه ماموران به گلن و فرانک رسیدند. با دستگیری این دو مرد جنایتکار هردو به حبس ابد محکوم شدند و به زندان افتادند.  در سال 1987، گلن تلاش کرد تا از بازداشتگاه دیوئل در سن‌خواکین فرار کند که موفق نشد. از این رو به زندان ایالتی فولسوم کالیفرنیا منتقل شد.
گلن که تصمیمش را برای فرار گرفته بود در 5ژوئن همان سال پس از عبور از میله‌های امنیتی در داخل حیاط زندان و عبور از لوله تخلیه فاضلاب 305متری، موفق شد از زندان ایالتی فولسوم فرار کند. فرار او شبیه به فرار اندی دوفرن (تیم رابینز)، قهرمان فیلم رستگاری شاوشنک بود که از زندان از طریق تونلی که در 2دهه با استفاده از چکش ساخته بود، صورت گرفت.
بررسی‌های پلیس نشان می‌داد که گلن پس از فرار از زندان با قایقی که یکی از دوستانش در کنار رودخانه رها کرده بود، توانسته بود از آنجا دور شود.  گلن بعد از فرار به مکزیک رفت و در آنجا به تجارت مواد مخدر پرداخت، اما به جرم قاچاق موادمخدر در این کشور دستگیر شد. قرار بود گلن را به آمریکا بازگردانند اما او در این فرصت برای فرار از زندان مکزیک برنامه‌ریزی می‌کرد که در نهایت در سال1991 توانست از زندان مکزیک نیز فرار کند.
در آن زمان دن رودریگز، مامور ویژه  اف‌بی‌آی گفت: ما گزارش دقیقی از زندان مکزیک دریافت نکردیم، اما از داده‌هایی که دریافت کردیم متوجه شدیم گلن از طریق دوستانی که در زندان مکزیک داشت، موفق شد فرار کند.  این پلیس آمریکایی معتقد است گلن با نام‌های مستعار فعالیت دارد و به دلیل تسلط به زبان اسپانیایی جایی در آمریکای لاتین به تجارت غیرقانونی مواد مخدر مشغول است. در این شرایط نام گلن به فهرست 10فراری تحت تعقیب  اف بی آی اضافه شد و حالا اف‌بی‌آی برای هر گونه اطلاعاتی که باعث دستگیری این جنایتکار فراری شود، 100هزار دلار جایزه تعیین کرده است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید