• سه شنبه 8 اسفند 1402
  • الثُّلاثَاء 17 شعبان 1445
  • 2024 Feb 27
دو شنبه 27 شهریور 1402
کد مطلب : 203157
+
-

ریچارد لینکلیتر: هیچ‌کس در هالیوود خوشحال نیست

ریچارد لینکلیتر، کارگردان سه‌گانه محبوب «پیش از» و فیلم‌های «مات و مبهوت»، «ملت غذای آماده» و «پسرانگی»، اخیرا در مصاحبه با «NME»  از فیلم رکوردشکن «باربی» گرتا گرویگ تمجید کرد.
به‌گزارش همشهری به نقل از «ورایتی»، لینکلیتر در این مصاحبه گفت: «من از صحنه‌های موزیکال فیلم خوشم آمد. از خود فیلم هم خیلی خوشم آمد. ارزش چندبار دیدن را دارد. بهترین چیزی که در این چند وقت برای سینما اتفاق افتاده «اپنهایمر» و «باربی» است که خبر خوبی می‌دهد.» با وجود اینکه کارگردانِ «مات و مبهوت» از موفقیت این دو فیلم خوشحال است، به ساخت فیلم‌هایی با ابعاد تولیدی بزرگ «اپنهایمر» و «باربی» علاقه ندارد. لینکلیتر از همان آغاز فعالیتش در سینما، کارگردان فیلم‌های مستقل و جمع‌وجور بوده که برای روایتگری متفاوت‌شان از سینمای بدنه مورد توجه قرار گرفته‌اند.
لینکلیتر در ادامه این مصاحبه گفت: «همانطور که می‌گویند مهم سفر است نه مقصد؛ اصلا برای چه به سفر می‌روید؟ چون می‌خواهید تجربه کنید. دقیقا نمی‌دانید چه چیزی را تجربه می‌کنید، اما احساس می‌کنید که ناگزیرید سفر کنید. فیلم ساختن هم درست همینطور است. با خودتان می‌گویید نمی‌دانم اوضاع چطور پیش می‌رود، اما احساس می‌کنم که ناچارم این تجربه را آزمایش کنم.»
لینکلیتر مشغول کار روی کمدی موزیکالی با عنوان «شادمانه چرخ می‌زنیم» است که آخرین تلاش او برای ثبت بالا رفتن سن در زمان واقعی است و فیلمبرداری آن چند دهه زمان می‌برد. لینکلیتر که در حال حاضر 63سال دارد، معتقد است در پایان فیلمبرداری این فیلم در دهه 80سالگی‌اش خواهد بود. لینکلیتر قبلا «پسرانگی» را طی چند سال با بازیگران ثابت فیلمبرداری کرده و سه‌گانه «پیش از» را نیز به همین شیوه ساخته بود.
لینکلیتر امیدوار است که تولید «شادمانه چرخ می‌زنیم» بعد از اینکه اعتصاب‌های نویسندگان و بازیگران حل شد به‌زودی ازسرگرفته شود. او  در کنفرانس خبری آخرین فیلمش با عنوان «آدمکش» با بازی گلن پاول در هشتادمین جشنواره فیلم ونیز درباره مسائل کارگری که هالیوود با آن دست به گریبان است صحبت کرد و‌ گفت: «همه این مسئله را حس می‌کنند. فکر می‌کنم کسی خوشحال نیست. این وضعیت مشکل‌ساز است.»‌

این خبر را به اشتراک بگذارید