• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
سه شنبه 21 شهریور 1402
کد مطلب : 202899
+
-

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم سیستان‌وبلوچستان و خراسان ‌جنوبی تأکید کردند

خنثی‌سازی نقشه گروه بحران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی،2 هدف اساسی دشمن است

رهبری
خنثی‌سازی نقشه گروه بحران

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (دوشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم استان‌های سیستان ‌و بلوچستان و خراسان ‌جنوبی، با قدردانی از همراهی دیرینه و مستمر مردم مومن و علمای شیعه و اهل تسنن این مناطق، مراقبت و هوشیاری ملت‌ها و مسئولان کشورها را به‌خصوص در دوران تحولات بزرگ جهانی کاملا ضروری خواندند.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام ‌معظم‌ رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقشه دشمن برای تحریک نقاط بحران‌ساز در ایران گفتند: تخریب وحدت ملی و تضعیف امنیت ملی، 2 هدف اساسی و جدی آنهاست، اما ما هم در مقابله با دشمن به‌شدت جدی هستیم و اطمینان داریم دشمنان ایران عزیز، به شرط مراقبت، بیداری و هوشیاری ملت و مسئولان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.


دلیل تسلط استعمارگران
تسلط استعماری انگلیس در قرن۱۸ بر مناطق مهمی از آسیا از جمله شبه‌قاره هند و تسلط غربی‌ها بر مناطق وسیعی از غرب ‌آسیا بعد از جنگ ‌جهانی اول، نتیجه خواب و غفلت ملت‌ها و دولت‌های این مناطق بوده است. ملت‌های مناطق یادشده بعدها رنج‌های فراوانی کشیدند تا بتوانند از سلطه چپاولگرانه استعمارگران رهایی یابند.

ضعف محسوس‌ آمریکا
جهان امروز هم از برخی  زوایا در آستانه تحول است و تضعیف قدرت‌های استعماری و برآمدن قدرت‌های جدید منطقه‌ای و جهانی، 2خصیصه این تحولات بزرگ به‌حساب می‌آیند. برخی منابع غربی اذعان دارند که قدرت آمریکا برای تغییر دادن دولت‌ها نیز افول محسوسی کرده ‌است.

2نشانه ناکامی آمریکا
روزگاری آمریکا با اعزام یک مأمور با یک چمدان پول به ایران، کودتای ۲۸مرداد را سازمان داد، اما امروز در هیچ کشوری، این امکان قدرت‌نمایی را ندارد و به همین دلیل به جنگ پرهزینه ترکیبی روی آورده، اما در این مسیر نیز ناکام مانده ‌است. ناکامی در سوریه و فرار ذلت‌بار از افغانستان 2 نمونه مشهود افول قدرت آمریکاست.

مردم و مسئولان مراقب باشند
قدرت بقیه مستکبران نیز رو به افول است؛ همچنان که این روزها در کشورهای مختلف آفریقایی علیه فرانسه به‌عنوان استعمارگر دیرین این قاره، قیام می‌شود و مردم هم از این قیام‌ها حمایت می‌کنند. البته اینکه می‌گوییم دشمن درحال ضعیف شدن است به معنی ناتوانی او از مکر و نقشه‌کشی و ضربه زدن نیست؛ بنابراین مردم و مسئولان باید مراقب باشیم.

مجموعه‌ای برای بحران‌سازی
آمریکا در منطقه، برای عراق، سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و حتی برای کشورهای خلیج‌فارس برنامه دارد. دولت آمریکا برای بحران‌سازی در کشورها ازجمله ایران مجموعه‌ای ایجاد کرده که مأموریت آن تحریک نقاطی است که به‌ نظر آنها می‌تواند سبب بحران شود.

خواب آشفته دشمنان
از نظر آنها، تفاوت‌ها و اختلاف‌های قومی و مذهبی و مسئله جنسیت و زن جزو نقاط بحران‌ساز در ایران است که می‌خواهند با تحریک آنها به کشور عزیز ما ضربه وارد کنند، اما شتر در خواب بیند پنبه دانه! برخی آمریکایی‌ها تصریح کرده‌اند که می‌خواهند در ایران وضعیتی مانند سوریه و یمن ایجاد کنند.

مبادا دچار غفلت شویم
آمریکایی‌ها بدون تردید نمی‌توانند در ایران وضعیتی مانند سوریه و یمن ایجاد کنند؛ مشروط بر اینکه حق را با باطل اشتباه نگیریم، روش‌های دشمن را بشناسیم، در هیچ حرف و اقدام و حرکت به دشمن کمک نکنیم و دچار غفلت نشویم، چرا که در حالت خواب، حتی یک بچه می‌تواند به شما ضربه بزند چه برسد به یک دشمن مسلح و آماده کار.

معیار قرآنی برای تشخیص راه حق
قرآن می‌فرماید: پیامبر(ص) و کسانی که با او همراه هستند، درمقابل کفار با شدت، عمل می‌کنند؛ بنابراین اگر پیمودن راهی موجب خوشحالی کفار شد، آن راه، مسیر همراهی با پیامبر(ص) نیست، اما اگر مسیر و اقدامی باعث عصبانیت قدرت‌های ضد‌دین  شد، همراهی با پیامبر(ص) است.

جدول دشمن را کامل نکنید
همگان باید از همسویی با نقشه دشمن پرهیز و از گفتار و رفتار مراقبت کامل کنند. باید مراقب باشیم حرفی که می‌زنیم در جهت نقشه دشمن نباشد و جدول او را کامل نکند، چراکه گاهی کسی دراثر غفلت با حرف یا عمل خود جدول دشمن را کامل می‌کند که این خطرناک است.

2هدف اساسی دشمن
دشمن 2 نقطه اساسی یعنی «وحدت ملی» و «امنیت ملی» ایرانیان را هدف گرفته‌ است. وحدت به معنی کنار هم بودن اقوام و مذاهب مختلف و کنار گذاشتن اختلاف‌های سیاسی، مذهبی، قومی و گروهی، درجایی که پای منافع ملی در میان باشد، نگذارید دشمن وحدت ملی را به هم بزند.

جدیت در مقابله با دشمن
استمرار حرکت ملت در مسیر پرافتخار انقلاب با همین توان، انگیزه و ایمان، ضروری است. بدون پشتیبانی مردم، مسئولان هیچ کشوری نمی‌توانند کار بزرگ و مهمی انجام دهند. دشمن در دشمنی و نقشه‌کشی خود جدی است، ما هم در مقابله با دشمن به ‌شدت جدی هستیم.‌

نشانه‌های بیداری ملت ایران
ملت ما بیدار است و بنده به این بیداری ملت، بسیار خوش‌بین و امیدوار هستم. البته این خوش‎‌بینی، شعار و رجزخوانی نیست، بلکه به‌ خاطر تجربه و مشاهدات چهل و چند ساله و وجود نشانه‌های برجسته و امیدآفرین همچون توانایی‌های جوانان و محبت‌ها، وفاداری‌ها، اخلاص‌ها و حضورهای خوب مردم از جمله در اربعین امسال است.‌

قدردانی از دست‌اندرکاران راهپیمایی اربعین
از ملت عراق به ‌خاطر پذیرایی و مهمان‌نوازی ارزشمند و با همه وجود از ۲۲میلیون زائر اربعین تشکر صمیمانه می‌کنیم. همچنین از دولت و مسئولان عراقی و نیروهای انتظامی عراق و به‌خصوص از حشدالشعبی در تأمین امنیت این رویداد بزرگ تشکر می‌کنیم. از نیروی ‌انتظامی خودمان هم صمیمانه تشکر می‌کنیم که در رفت‌وآمدها و مرزها انصافا فکر شده و شبانه‌روزی، کارهای ارزشمند و خوبی کرده و باید قدردان این نیروهای فداکار و جوانان خوب در بخش‌های مختلف باشیم.

توصیه‌هایی به مسئولان

با مردم سیستان و بلوچستان و مناطق جنوب خراسان آشنایی ۶۰ساله دارم. نخستین مبارزه آشکار بنده با رژیم طاغوت در محرم۱۳۴۲ در بیرجند انجام و با همراهی محبت‌آمیز علما و مردم روبه‌رو شد. در رمضان همان سال نیز در زاهدان این حرکت با حمایت علمای هوشیار شیعه و سنی و مردم مومن منطقه ادامه یافت. این مناطق در همه حوادث ازجمله مبارزه با منافقین و تروریست‌ها، دفاع ‌مقدس، برقراری امنیت و ایجاد وحدت، شهدای گرانقدری اعم از شیعه و سنی تقدیم اسلام کرده‌اند که این واقعیت، شناسنامه درخشان این مناطق است. وضع فعلی سیستان و بلوچستان با قبل از انقلاب، غیرقابل مقایسه است ، اما با وجود کارهای فراوان انجام شده، مسئولان باید با جدیت، خدمت‌رسانی به منطقه را قوت و گسترش دهند که ایجاد خط آهن شمال به جنوب در استان و تامین حق مردم در زمینه آب از جمله کارهای ضروری است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید