• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
دو شنبه 29 خرداد 1402
کد مطلب : 194995
+
-

نگاه رهبر معظم انقلاب به حریم شهرها

رهبری
نگاه رهبر معظم انقلاب به حریم شهرها

توقع این است که با همت و تلاش و با عزم جدی برای برطرف کردن ناهماهنگی‌های احتمالی میان دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوط، گره‌ مشکلات از شهر و زمینه‌ آسایش مردم فراهم شود. مشخص‌شدن حریم و محدوده شهر تهران و جلوگیری از ساخت‌وسازهای بی‌رویه افراد فرصت‌طلب و نابودی منابع طبیعی  از دیگر مسائل مهم تهران است. باید پیشرفت کارها را از نزدیک لمس کرد و تنها به گزارش‌های رسمی اکتفا نکرد.
(04/041386)

نظارت جدی برای جلوگیری از گسترش شهر تهران باید انجام شود و باید با جدیت تمام در مقابل متعرضان به زمین‌های دامنه جنوبی البرز و اطراف تهران ایستاد و از منافع ملی پاسداری کرد. نظارت‌های قوی خیلی لازم است، چه نظارت‌های حفاظتی و حراستی، چه نظارت‌های قضایی، که خوشبختانه گفتند و شنیدم که پرونده‌های قضایی تشکیل شده، منتها بیش از این باید باشد. آقایانی که مسئول مسائل شهری هستید -چه در دولت، چه در شهرداری- با دستگاه قضایی وارد بشوید، درخواست کنید، مطالبه کنید، همکاری کنید، این چیزها را دنبال کنند.
(17/12/1398)


آبادی‌ها و سبزی‌های اطراف شهرهای بزرگ به‌غلط و به‌غصب در اختیار افرادی قرار گرفت که می‌خواستند از زمین سوءاستفاده کنند و هنوز هم دارند می‌کنند، و سبزی تبدیل شد به سیمان و آهن و اینها - که این یک مصیبتی برای شهرهاست- مجموعه جنگلی کشور هم مورد تهدید جدی قرار داشت و قرار دارد، که باید جدا از آن جلوگیری شود. این، هم وظیفه دولت است، هم وظیفه مجلس است، هم وظیفه شهرداری‌هاست، هم وظیفه قوه‌قضاییه است، هر کدام به‌نحوی باید جلوی پیشرفت این حرکت غلطی را که امروز متأسفانه در کشور ما وجود دارد، بگیرند.
(1391/12/15)

این خبر را به اشتراک بگذارید