• جمعه 31 شهریور 1402
  • الْجُمْعَة 7 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 22
شنبه 6 خرداد 1402
کد مطلب : 192865
+
-

یک برد و چند نشان

برتری بر هوادار، به‌طور همزمان چند هدف پرسپولیس را محقق کرد

یک برد و چند نشان

بهروز رسایلی

پیش از برگزاری مسابقات مرحله نیمه‌نهایی هم مشخص بود پرسپولیس و استقلال شانس بالاتری برای رسیدن به فینال دارند. در عمل هم همین اتفاق رخ داد و جام شگفتی‌ها در این مورد شگفتی خاصی رو نکرد. استقلال با 4گل نساجی را برد و به فینال رسید، پرسپولیس هم با 3گل هوادار را بدرقه کرد و راهی بازی نهایی شد. برتری پرسپولیس در برابر حریف همشهری‌اش اما واجد ارزش‌های زیادی بود که مرور آنها خالی از لطف نیست.

   در یک قدمی دبل
طبیعتا نخستین ارزش این پیروزی، راهیابی پرسپولیس به فینال جام‌حذفی بود. حالا سرخپوشان در آستانه کسب دومین جام فصل خود قرار گرفته‌اند و درصورت بردن استقلال، به‌اصطلاح می‌توانند دبل کنند. چنانچه این اتفاق رخ بدهد، پرسپولیس برای سومین‌بار در تاریخ می‌تواند دوگانه ببرد؛ اتفاق مهیجی که تا‌کنون یک‌بار هم برای رقیب دیرینه رخ نداده است.

   در آستانه برابری با استقلال
استقلال با 7قهرمانی پرافتخارترین تیم جام‌حذفی فوتبال ایران به‌شمار می‌رود. هم‌اکنون پرسپولیس با 6‌قهرمانی دومین تیم عنوان‌دار این تورنمنت محسوب می‌شود. حالا و به لطف برتری در برابر هوادار، سرخپوشان این فرصت را دارند که تعداد قهرمانی‌های خود را با استقلال برابر کنند و در این زمینه هم از حریف سنتی عقب نمانند.

   رسیدن به فینال بدون محروم
پیش از بازی با هوادار یکی از نگرانی‌های عمده پرسپولیسی‌ها به تعدد بازیکنان در آستانه محرومیت برمی‌گشت. در اردوگاه قرمزها 8بازیکن حضور داشتند که درصورت دریافت کارت زرد، مسابقه فینال را از دست می‌دادند. به‌نظر می‌رسد همین مسئله هم یکی از عوامل نمایش محتاطانه برخی سرخپوشان بود. در نهایت اما هیچ‌کدام از بازیکنان پرسپولیس کارت نگرفتند تا این تیم با تمام قوا در بازی نهایی حاضر باشد. در استقلال اما مهدی مهدی‌پور محروم است و دربی را از دست داده است.

   بیمه پنالتی
دیدار با هوادار باردیگر نشان داد پنالتی‌زن‌ و پنالتی‌گیر‌ پرسپولیس شرایط مطلوبی دارند. گئورگی گولسیانی به‌عنوان پنالتی‌زن اول پرسپولیس در این مسابقه هم توانست گل نخست سرخپوشان را با یک ضربه مطمئن از روی همین نقطه به ثمر برساند. او تعداد گل‌هایش برای قرمزها را دورقمی کرد. در آن سو هم علیرضا بیرانوند توانست یکی از 2پنالتی عجیب اعلام‌شده به سود هوادار را مهار کند. این موضوع باعث افزایش نگرانی و استرس بازیکنان رقیب می‌شود و البته اهمیت مضاعف آن در این است که شاید بازی فینال هم به پنالتی بکشد.

   پایان حرف و حدیث‌های دستگردی
یکی از بزرگ‌ترین هجمه‌هایی که در این فصل علیه پرسپولیس ایجاد شد، مربوط به تغییر محل میزبانی پیکان از این تیم در دور برگشت لیگ برتر بود؛ اتفاقی که خارج از کنترل و اراده سرخپوشان رخ داد و زیاد هم فوتبالی نبود. خیلی‌ها گفتند در این مورد به پرسپولیس لطف شده و اگر این تیم در همان ورزشگاه دستگردی با پیکان بازی می‌کرد شاید برنده نمی‌شد. جالب است که آن زمان باشگاه هوادار هم رسما اعتراض کرد و مدعی شد اگر قرار به انتقال بازی این تیم با پرسپولیس به ورزشگاه آزادی باشد به فیفا شکایت می‌کند. با وجود این پرسپولیس در دستگردی هوادار را با نتیجه 3بریک برد تا تمام حرف و حدیث‌ها ختم شود. قرمزها در این‌ دو سال فقط 2بار هوادار را برده‌اند که هر دو هم در دستگردی بوده است!

 

این خبر را به اشتراک بگذارید