• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
پنج شنبه 20 بهمن 1401
کد مطلب : 185274
+
-

مرگ هولناک کودک 8ساله در «سگ‌دعوا»

«سگ‌دعوا» عنوان بازی‌‌ای است که در آن سگ‌ها را برای تفریح به جان یکدیگر می‌اندازند. در جریان این بازی خطرناک و غیرانسانی و تیراندازی چند جوان در شهرستان بردسکن،  کودکی 8ساله هدف گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.
به گزارش همشهری، این حادثه در روستای رحمانیه بردسکن واقع در استان خراسان رضوی اتفاق‌افتاد. ماجرا از این قرار بود که تعداد زیادی از جوانان روستا برای بازی   سگ دعوا جمع شده بودند. در این میان چند نفر نیز اسلحه شکاری به‌دست داشتند و گاهی تیراندازی می‌کردند. یکی از افراد مسلح بعد از شلیک گلوله، وقتی  می‌خواست فشنگ در اسلحه‌اش قرار دهد ناگهان دستش روی ماشه رفت و شلیک کرد. گلوله شلیک شده  ناخواسته به پسر 8ساله‌ای که آنجا حضور داشت اصابت کرد و جان او را گرفت.
به‌دنبال این حادثه تلخ، پرونده‌ای قضایی در این‌باره تشکیل و تحقیقات آغاز‌شد. عباس درودی‌نیا، دادستان بردسکن در این‌باره گفت: به‌دنبال وقوع این حادثه 8نفر بازداشت شدند و 5قبضه سلاح شکاری نیز از آنها کشف و توقیف شد.
او درباره چگونگی جان‌باختن کودک 8ساله گفت: زمانی که متهم اصلی قصد تعویض خشاب را داشت، ناگهان گلوله شلیک شده و به این کودک اصابت کرد که تحقیقات در این‌باره ادامه دارد و تمامی مسئولان محلی که در این حادثه قصور داشته باشند با آنها برخورد جدی خواهد شد.
او در ادامه گفت: بخشداران، دهیاران و نیروهای انتظامی باید قبل از برگزاری این حرکات از برگزاری آن جلوگیری و یا گزارش آن را به مراجع ذیصلاح اعلام کنند. در این رابطه پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شده است و مقصران و قاتل این کودک بازداشت شده‌اند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید